Archiwum miesiąca Czerwiec 2011

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ksawerów.

poniedziałek, 27 Czerwiec 2011

W dniu 27 czerwca 2011 r. rozpoczęły się półkolonie dla dzieci i młodziezy z terenu gminy Ksawerów. Organizatorem półkolonii jest Stowarzyszenie ,,Dotyk Dobra”. W programie półkolonii zaplanowano następujące atrakcje: zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, wycieczka do kina, wycieczka do PSP w Pabianicach – pokaz możliwości i zajęcia prewencyjne, przedstawienia Teatru Ulicznego z Łodzi, wycieczka do Urzędu Gminy Ksawerów. Na realizację półkolonii stowarzyszenie otrzymało od Gminy Ksawerów dotację w wysokości 6 300,00 zł.

wpis czytano 411 razy

Dni Gminy Ksawerów – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA

wtorek, 21 Czerwiec 2011

W dniu 19 czerwca 2011 r. odbyła się Uroczysta Msza Święta w Kościele p. w. MBC w Ksawerowie, której przewodniczył ksiądz Stanisław Bracha. We mszy udział wzięli: Wójt Gminy Ksawerów – Adam Topolski, Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów – Maria Wróbel, V-ce Przewodniczący Rady Gminy Ksawerów – Piotr Kuźnicki, liczni radni oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działajacych na terenie gminy, strażacy OSP w Woli Zradzyńskiej , mieszkańcy gminy. Szpaler rycerzy z Łódzkiego Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum w historycznych strojach wzdłuż ławek dopełnił uroczystego charakteru Mszy Świetej.

wpis czytano 376 razy

DNI GMINY KSAWERÓW – 18-19 czerwiec 2011 r.

poniedziałek, 20 Czerwiec 2011

W sobotę 18 czerwca 2011 r. na terenie boiska przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Ksawerowie odbyły się Dni Gminy Ksawerów. Na licznie przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły do woli bawić się w licznych punktach z dmuchanymi zabawkami: były więc ogromne piłkarzyki, stroje sumo, zjeżdżalnie, baseny z kulkami, trampoliny, kule do „zorbingu”. Wiele radości sprawił kącik plastyczny, z którego można było wyjść z pomalowaną buzią oraz wplecionymi we włosy kolorowymi warkoczykami, a także z tatuażami na rączkach. Nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja wspaniałej grochówki przygotowanej przez młodzież z kierunku kształcenia kucharz małej gastronomii. Zachwycała również profesjonalna obsługa zorganizowana przez uczniów kierunku: technik organizacji usług gastronomicznych. W obu kierunkach młodzież kształci się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Wspaniałe przysmaki przygotowały też Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich w Ksawerowie. (więcej…)

wpis czytano 741 razy

Turnieju Piłki Nożnej na boisku otwartym na Woli Zaradzyńskiej !!!

czwartek, 16 Czerwiec 2011

Dnia 15.06.2011 r. na boiskach sportowych przy SP w Woli Zaradzyńskiej  UKS „Start” był organizatorem Turnieju Piłki Nożnej na boisku otwartym. (więcej…)

wpis czytano 396 razy