Archiwum miesiąca Wrzesień 2011

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA w Woli Zaradzyńskiej

piątek, 30 Wrzesień 2011


29 września 2011 r. nad placem przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej w czwartkowe popołudnie unosił się dym z ogniska i roztaczał zapach pieczonych ziemniaków. W ten właśnie sposób Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Zaradzyńskiej postanowiły uczcić ,,święto ziemniaka”.

(więcej…)

wpis czytano 365 razy

VI edycja Międzygimnazjalnego Turnieju Tenisa Ziemnego

sobota, 24 Wrzesień 2011

23.09.2011 r. na kortach MOSIR-u w Pabianicach odbyła się już VI edycja Międzygimnazjalnego Turnieju Tenisa Ziemnego. W zawodach udział wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 3 i nr 2 z Pabianic, Gimnazjum z Piątkowiska, Gimnazjum a’Paulo z Pabianic i Gimnazjum z Ksawerowa. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym wśród dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca na podium. Patryk Szczesik zajął II miejsce wśród chłopców. Wśród dziewcząt nasza uczennica – Katarzyna Gabinowska zajęła również miejsce II.

wpis czytano 302 razy

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA w Urzędzie Gminy Ksawerów

środa, 21 Wrzesień 2011

W dniu 20 września 2011 r. Pan Wójt Adam Topolski oraz Pani Maria Wróbel Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów gościli w Urzędzie Gminy Ksawerów przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie.

wpis czytano 413 razy

Pierwsze progi zwalniające w naszej gminie

wtorek, 20 Wrzesień 2011

 

Na wniosek Rady Gminy Ksawerów zamontowano dwa progi zwalniające na wysokości Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ksawerowie wraz z oznakowaniem pionowym oraz odnowiono oznakowanie poziome. Zamontowanie progów zwalniających ma na celu zmniejszenie prędkości pojazdów, a zarazem zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Całkowity koszt montażu progów oraz odnowienia znaków poziomych wyniósł 9 594,00 zł.

Foto Karolina Kosakowska

 

 

wpis czytano 361 razy

Jubileusz 65 – lecia ZSCKR w Widzewie

niedziela, 18 Wrzesień 2011

W dniu 17 września 2011 r. w ZSCKR w Widzewie odbyła się uroczystość obchodów 65-lecia istnienia. W uroczystości wzięli udział: posłowie na Sejm RP Stanisław Olas i Piotr Polak – absolwent szkoły, Maria Sondij-Korulczyk – Dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przewodniczący Sejmiku Samorządowego – Wiesław StasiakTadeusz Stańczyk – zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa w imieniu Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego, Starszy wizytator Halina Cyrulska przedstawiciel Łódzkiego Kuratora Oświaty, Ksiądz Kanonik Stanisław Bracha – proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ksawerowie, (więcej…)

wpis czytano 372 razy

,,KSAWEROWSKA RÓŻA” – udział w V edycji Regionalnego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko” w Aleksandrowie Łódzkim.

niedziela, 18 Wrzesień 2011

Czterdziestu sześciu wykonawców z województwa łódzkiego zaśpiewało i zatańczyło podczas V edycji Regionalnego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko”, który odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim w dniu 17 września 2011 r. Gminę Ksawerów wspólnie pn. ,,Ksawerowska Róża” reprezentowały przedstawicielki KGW w Ksawerowie i KGW w Woli Zaradzyńskiej tj. Panie: Szczęśniak Elżbieta, Michałek Barbara, Bartos Marianna, Fiturska Monika, Żłobińska Barbara, Paduch Barbara, Półka Zofia, Patykowska Teresa i Górczyńska Urszula. (więcej…)

wpis czytano 356 razy

Wizyta gimnazjalistów w Urzędzie Gminy Ksawerów

sobota, 17 Wrzesień 2011


W dniu 16 września 2011 r. Wójt Gminy Ksawerów – Adam Topolski gościł w Urzędzie  Gminy Ksawerów uczniów Gimnazjum w Ksawerowie

wpis czytano 340 razy

Opłata za koncesję na sprzedaż alkoholu

poniedziałek, 12 Wrzesień 2011

Przypominamy, że do 30.09.2011 r. należy uregulować III ratę opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. Opłaty należy regulować w Urzędzie Gminy Ksawerów. Przed udaniem się do kasy należy zgłosić się do pokoju 301 po informację o wysokości raty. Nieuregulowanie opłaty w terminie wiąże się z utratą koncesji i brakiem możliwości jej odzyskania przez pól roku po otrzymaniu decyzji o cofnięciu koncesji.

wpis czytano 331 razy

BEZPŁATNE !!! BADANIA MAMMOGRAFICZNE w Ośrodku Zdrowia

piątek, 9 Wrzesień 2011

W dniu 27.09.2011 r. w godz. od 9:00 do 17:00 na terenie SP ZOZ ,,Ośrodek Zdrowia” w Ksawerowie przy ul. Jana Pawła II 27 (parking) będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat (co 24 miesiące). Badania realizowane są w ramach programu NFZ i są bezpłatne.Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Zapisy codziennie pod nr tel. 42 215 83 13.

wpis czytano 367 razy

OSP w Woli Zaradzyńskiej na VIII Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych OSP

niedziela, 4 Wrzesień 2011

W dniu 03.09.2011 r. w Pabianicach odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP. Do rywalizacji przystąpiło 18 drużyn męskich i 4 drużyny kobiece. Wśród 18 drużyn udział brała również nasza jednostka OSP z Woli Zaradzyńskiej. Strażacy brali udział w sztafecie 7 x 50 metrów oraz ćwiczeniach bojowych min. odpalanie pompy na czas. Swoją obecnością zaszczycił druhów – strażaków pan Wójt – Adam Topolski.

wpis czytano 327 razy