Archiwum dnia 18 września 2011

Jubileusz 65 – lecia ZSCKR w Widzewie

niedziela, 18 Wrzesień 2011

W dniu 17 września 2011 r. w ZSCKR w Widzewie odbyła się uroczystość obchodów 65-lecia istnienia. W uroczystości wzięli udział: posłowie na Sejm RP Stanisław Olas i Piotr Polak – absolwent szkoły, Maria Sondij-Korulczyk – Dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przewodniczący Sejmiku Samorządowego – Wiesław StasiakTadeusz Stańczyk – zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa w imieniu Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego, Starszy wizytator Halina Cyrulska przedstawiciel Łódzkiego Kuratora Oświaty, Ksiądz Kanonik Stanisław Bracha – proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ksawerowie, (więcej…)

wpis czytano 305 razy

,,KSAWEROWSKA RÓŻA” – udział w V edycji Regionalnego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko” w Aleksandrowie Łódzkim.

niedziela, 18 Wrzesień 2011

Czterdziestu sześciu wykonawców z województwa łódzkiego zaśpiewało i zatańczyło podczas V edycji Regionalnego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych „Siedlisko”, który odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim w dniu 17 września 2011 r. Gminę Ksawerów wspólnie pn. ,,Ksawerowska Róża” reprezentowały przedstawicielki KGW w Ksawerowie i KGW w Woli Zaradzyńskiej tj. Panie: Szczęśniak Elżbieta, Michałek Barbara, Bartos Marianna, Fiturska Monika, Żłobińska Barbara, Paduch Barbara, Półka Zofia, Patykowska Teresa i Górczyńska Urszula. (więcej…)

wpis czytano 276 razy