Archiwum miesiąca Listopad 2011

Tydzień chleba na zakwasie w ZSCKR w Widzewie

środa, 30 Listopad 2011

W dniu 30 listopada 2011 r. w ZSCKR w Widzewie  (ul. Szkolna  12) odbyła  się inauguracja akcji pn. ,,Tydzień chleba na zakwasie w szkole”. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek  Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

wpis czytano 385 razy

BAL JESIENI w Gminnym Przedszkolu w Widzewie

sobota, 26 Listopad 2011

W dniu 25 listopada 2011 r. w  Gminnym Przedszkolu w Widzewie  odbył się BAL JESIENI :-). Bal połączony był z konkursem EKOLOGICZNYM pod  hasłem POŻEGNANIE PANI JESIENI.  Na balu można było spotkać misia, kotka, królika, muchomory, drzewa i liście oraz  wielu  innych mieszkańców lasu.  Tańce i korowody jesienne były przeplatane konkursami ekologicznymi: dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, rzucały kulą gazetową do kosza, zgadywały zagadki  ekologiczne. Fundatorem nagród dla zwycięzców konkursu była GMINA KSAWERÓW.  Tego dnia odwiedził Gminne Przedszkole Pan WÓJT Adam Topolski i  Pani Jolanta Godula  oni to wręczyli zwycięzcom konkursu grupie MOTYLKÓW I DELFINKÓW  piękne nagrody. Cała zabawa zakończyła się PRZYSIĘGĄ EKOLOGA  i słodkim poczęstunkiem.

wpis czytano 379 razy

Koncert ,,Serce dla serca” zorganizowane przez Towarzystwo Rozwoju Ksawerowa.

piątek, 25 Listopad 2011

W sobotę (19 listopada 2011 r.) Towarzystwo Rozwoju Ksawerowa po raz drugi zorganizowało uroczystość poświęconą społecznikom działającym na rzecz mieszkańców gminy Ksawerów. Tegoroczny koncert zatytułowano „Serce dla serca”. Społecznikom wręczano medale w kształcie serc autorstwa Danuty Jacoń, dyplomy, podziękowania i wyróżnienia. (więcej…)

wpis czytano 331 razy

informacja dla Przedsiębiorców

czwartek, 24 Listopad 2011

PRZEDSIĘBIORCO!


NA STRONIE MINISTERSTWA GOSPODARKI : www.ceidg.gov.pl/formularze wniosków
MOŻESZ POBRAĆ WSZYSTKIE FORMULARZE WNIOSKÓW DOTYCZĄCE EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
a także wykaz kodów PKD 2007
PODANE SĄ RÓWNIEŻ KODY PKD, KTÓRE NIE DOTYCZĄ PRZEDSIĘBIORCY JAKO OSOBY FIZYCZNEJ

DLA ŁATWIEJSZEGO I SZYBSZEGO ZAKŁADANIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ZNAJDZIESZ RÓWNIEŻ NA TEJ STRONIE SPOSÓB WYPEŁANIANIA WNIOSKÓW.

W TYM CELU KLINKNIJ → ZAKŁADANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ → WNIOSEK O WPIS DO CEIDG → OPERACJE NA WPISIE (ZAŁÓŻ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB ZMIEŃ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB ZAWIEŚ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ LUB WZNÓW DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ)
•••
W CELU PRZYSPIESZENIA OTRZYMANIA NR REGON Z URZĘDU STATYSTYCZNEGO NIE MUSISZ JUŻ CZEKAĆ NA POCZTOWĄ PRZESYŁKĘ. MOŻESZ WYDRUKOWAĆ ZAŚWIADCZENIE O NADANYM NUMERZE REGON ZE STRONY: www.stat.gov.pl (zakładka REGON) → WYSZUKIWARKA → NIP
•••
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA WW STRON

wpis czytano 391 razy

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Der deutsche Kalender 2012”

środa, 23 Listopad 2011

W dniu 22 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Der deutsche Kalender 2012”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego, Pani Anna Rosiak i Pani Marta Ratuszny. Na uroczystym wręczeniu nagród pojawili się goście: Wójt Gminy Ksawerów- pan Adam Topolski, oraz Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów- pani Maria Wróbel, którzy, wraz z dyrekcją ZSCKR, ufundowali nagrody dla laureatów.  (więcej…)

wpis czytano 327 razy

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

czwartek, 10 Listopad 2011

Dnia 9.11.2011 r. odbył się VIII Gminnym Konkurs Ortograficzny organizowany przez Gimnazjum w Ksawerowie. Uczniowie musieli wspólnie rozwiązać test oraz zaprezentować drużynom przeciwnym zadanie zawierające trudności ortograficzne.

wpis czytano 346 razy

Uczniowie szkół podstawowych na spacerze po starej Łodzi

środa, 9 Listopad 2011

Na wspólny jesienny spacer po pięknej, starej Łodzi wybrały się 8 listopada br. dzieci z dwóch szkół:  klasa 1 ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej z paniami E. Skrobiszewską i D.Makowską  i klasa 3a z p.B. Klepacz ze Szkoły Podstawowej w Ksawerowie.  Uczniowie zwiedzili Łódzki Port Lotniczy  im.W.Reymonta. Później spacerowali po parku Źródliska, przeszli  uliczkami Księżego Młyna i najsłynniejszą w Łodzi – ulicą Piotrkowską. Zwiedzili  łódzką archikatedrę oraz jej podziemia. Na koniec odwiedzili Skansen Architektury  Drewnianej  i w jednym z domów uczyli się jak się piecze chleb oraz własnoręcznie robili pyszne ciasteczka.

wpis czytano 300 razy