Archiwum miesiąca Maj 2013

Zaproszenie na Piknik Zawodów

wtorek, 28 Maj 2013

W środę 29 maja o godz. 9.00 na boisku przy Zespole Szkół CKR w Widzewie rozpocznie się Piknik Zawodów. W pikniku wezmą udział uczniowie gimnazjów z Łodzi i powiatu pabianickiego.  (więcej…)

wpis czytano 306 razy

O bezpieczeństwie w gminie Ksawerów

czwartek, 16 Maj 2013

Gramy do tej samej bramki. My jesteśmy potrzebni Wam, a Wy nam – powiedziała podczas spotkania z mieszkańcami gminy Ksawerów Joanna Szczęsna rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Policjanci mówili o rodzajach przestępstw, które są bardzo częste, uwrażliwiali na zachowania, które mogą prowokować przestępców oraz apelowali o współpracę mieszkańców z policją. W spotkaniu wzięli udział: inspektor Piotr Zacharski zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach, komisarz Piotr Adamczyk szef Posterunku Policji w Ksawerowie oraz Adam Topolski wójt i Maria Wróbel przewodnicząca.

(więcej…)

wpis czytano 446 razy

Julka w musicalu u Józefowicza

czwartek, 16 Maj 2013

Julia Nykiś, 11-letnia uczestniczka zajęć wokalnych w Ksawerowie, podopieczna Dominiki Rydz, odniosła wielki sukces: Julia zagra w musicalu „Piotruś Pan” wystawianym w warszawskim teatrze muzycznym Buffo

(więcej…)

wpis czytano 409 razy

Konkurs na wypoczynek dzieci i młodzieży

wtorek, 14 Maj 2013

Organizacje pozarządowe mogą przystąpić do otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży z terenu gminy Ksawerów. Oferty można składać do 4 czerwca br. do godz. 9.00, w sekretariacie Urzędu Gminy Ksawerów, ul. Kościuszki 3h.

Informacje o konkursie można znaleźć na stronie BIP Urzędu Gminy www.ksawerow.bip.cc w zakładce władze gminy/zarządzenia i inne akty wewnętrzne.

wpis czytano 388 razy

Przekazaliśmy strażacki toporek

wtorek, 14 Maj 2013

W 2012 r. OSP w Woli Zaradzyńskiej była gospodarzem majówki strażackiej. W tym roku strażacki toporek został przekazany podczas XIV Majówki strażackiej w Konstantynowie Łódzkim. Z rąk przewodniczącej Marii Wróbel i zastępcy wójta Ireneusza Krześnickiego odebrał go burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz.

(więcej…)

wpis czytano 385 razy

Bezpieczna Gmina Ksawerów – debata z Policją

czwartek, 9 Maj 2013

Bezpieczna Gmina Ksawerów, pod takim tytułem odbędzie się debata społeczna z mieszkańcami gminy Ksawerów. Na debatę zaprasza Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach.

Spotkanie odbędzie się 15 maja br. (środa) o godzinie 17.00 w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie przy ul. Jana Pawła II nr 1.

W programie między innymi dyskusja o bezpieczeństwie na terenie gminy Ksawerów. Ponadto informacje o nieprawidłowościach przy wykorzystaniu funduszy strukturalnych oraz zagrożenia wynikające z wejścia w życie z dniem 1 lipca br tzw. Ustawy śmieciowej.

 

wpis czytano 346 razy

Zbiórka wielkogabarytów

środa, 8 Maj 2013

W kwietniu od mieszkańców gminy Ksawerów odebrano śmieci wielkogabarytowe. Akcja kosztowała 20.844 zł i w połowie została sfinansowana z budżetu Powiatu Pabianickiego, w połowie z budżetu gminy. Ponad 80% zebranych śmieci trafiło do odzysku.

(więcej…)

wpis czytano 288 razy

Oferta współpracy dla psychologa

poniedziałek, 6 Maj 2013

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ksawerowie nawiąże współpracę z psychologiem z doświadczeniem w pracy z osobami współuzależnionymi oraz z ofiarami przemocy.

Oferty prosimy składać w terminie do 14 maja 2013 roku do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie, ul. Kościuszki 3 h, 95-054 Ksawerów

tel. 42 213 89 87

wpis czytano 262 razy