Archiwum miesiąca Maj 2014

Ogłoszenie Wójta Gminy Ksawerów o sprzedaży nieruchomości lokalowej z zasobu nieruchomości Gminy Ksawerów w drodze piątego przetargu ustnego nieograniczonego oaz regulamin przeatrgu

wtorek, 27 Maj 2014

Ogłoszenie Wójta Gminy Ksawerów o sprzedaży nieruchomości lokalowej z zasobu nieruchomości Gminy Ksawerów w drodze piątego przetargu ustnego nieograniczonego oaz regulamin przetargu
(więcej…)

wpis czytano 519 razy

Konkurs – Legendy i podania obszaru LGD „Bud-uj Razem”

czwartek, 22 Maj 2014

szczegóły na stronie

http://www.buduj.eu/

wpis czytano 350 razy

„Kształtowanie obszaru przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie i uporządkowanie terenu wokół Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie”.

wtorek, 20 Maj 2014

W dniu 05.03.2014r. na konto Gminy Ksawerów zostały przekazane z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi środki finansowe w wysokości 250.000,00 PLN z tytułu refundacji poniesionych wydatków dla projektu w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” odpowiadającego warunkom przyznania pomocy w ramach działania  „Odnowa i rozwój wsi”  objętego PROW realizowanego przez lokalną grupę działania „BUD-UJ Razem”  dla zadania  inwestycyjnego pn.: „Kształtowanie obszaru przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie i uporządkowanie terenu wokół Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie”.

(więcej…)

wpis czytano 229 razy

”Odnowa wsi Wola Zaradzyńska poprzez budowę placu zabaw”.

wtorek, 20 Maj 2014

W dniu 08.01.2014r. na konto Gminy Ksawerów zostały przekazane z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi środki finansowe w wysokości 32.529,99 PLN z tytułu refundacji poniesionych wydatków dla projektu w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” odpowiadającego warunkom przyznania pomocy w ramach działania  „Odnowa i rozwój wsi”  objętego PROW realizowanego przez lokalną grupę działania „BUD-UJ Razem”  dla zadania  inwestycyjnego pn.: ”Odnowa wsi Wola Zaradzyńska poprzez budowę placu zabaw”.

(więcej…)

wpis czytano 327 razy

Dofinansowanie dla OSP

wtorek, 20 Maj 2014

13 maja 2014 roku w miejscowości Malenia, w remizie OSP, spotkali się z marszałkiem województwa łódzkiego Witoldem Stępniem przedstawiciele 26 gmin z województwa, które otrzymały dofinansowanie sprzętu dla jednostek OSP funkcjonujących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz tych, które będą do niego włączone w najbliższym czasie.

(więcej…)

wpis czytano 279 razy

Informacja – spis wyborców

poniedziałek, 19 Maj 2014

Zawiadamiamy, że w Urzędzie Gminy Ksawerów przy ul. Kościuszki 3 h – I piętro pok. 101 udostępniony jest do wglądu spis wyborców sporządzony dla wyborów zarządzonych na dzień 25.05.2014 r. do Parlamentu Europejskiego.

                                                                           Urząd Gminy Ksawerów

wpis czytano 284 razy

ZAGROŻENIE POWODZIOWE – WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

środa, 14 Maj 2014

 

W dniu 13 maja 2014 roku do Urzędu Gminy została przesłana informacja dotycząca zagrożenia powodziowego  w świetle niepokojących prognoz wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W ciągu najbliższych dni przewidywane są (szczególnie w południowej części naszego kraju) opady atmosferyczne o wysokości do 160 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oscyluje pomiędzy 70% a 80%. Województwo łódzkie wskazane zostało jako jedno z pięciu najbardziej zagrożonych.

Prosimy mieszkańców o przygotowanie się do nadchodzącego zagrożenia.

 

 

 

wpis czytano 256 razy

Informacja Wójta Gminy Ksawerów

wtorek, 13 Maj 2014

Wójt Gminy Ksawerów

Ksawerów ul. Kościuszki 3h

Informuje, iż w siedzibie urzędu

od 13 maja 2014 r. do  3 czerwca 2014 r.

zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń

wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

wpis czytano 259 razy

Nowy ciągnik

wtorek, 6 Maj 2014

ZADANIE PN.: „ ZAKUP CIĄGNIKA Z OSPRZĘTEM NA POTRZEBY UTRZYMANIA DROŻNOŚCI ROWÓW ”

REALIZOWANY Z UDZIAŁEM ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA
I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

(więcej…)

wpis czytano 926 razy