Archiwum miesiąca Listopad 2015

Włącz się w planowanie przestrzenne gminy

wtorek, 24 Listopad 2015

HERB Gminy KsawerówW Urzędzie Gminy Ksawerów trwają prace nad Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego. Wójt Gminy Ksawerów zachęca mieszkańców gminy do składania uwag dotyczących przeznaczenia terenów gminy na określone cele. Prace nad Studium potrwają jeszcze kilka miesięcy, zakończą się około połowy 2016 roku.

(więcej…)

wpis czytano 398 razy

XXIII Sesja Rady Gminy Ksawerów

piątek, 20 Listopad 2015

HERB Gminy KsawerówXXIII Sesja Rady Gminy Ksawerów odbędzie się 25 listopada 2015 r. w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie, początek o godz. 10:00

 

(więcej…)

wpis czytano 439 razy

Spotkanie informacyjne – fundusze unijne dla instytucji ochrony zdrowia

czwartek, 19 Listopad 2015

Środa z Funduszami…

Spotkanie grudniowe jest skierowane do instytucji ochrony zdrowia i odbędzie się 2 grudnia 2015 roku, w godz. 10:00 – 13:00, w budynku Urzędu Gminy Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16A, (sala konferencyjna na parterze).

Program Spotkania 2.12MH

Plakat

formularz_zgłoszeniowy_Brzeziny

wpis czytano 349 razy

Pary małżeńskie z najdłuższym stażem

czwartek, 19 Listopad 2015

Jubileusz wieloletniego pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Ksawerów odbył się 13 listopada w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. To pierwsza taka uroczystość w Gminie Ksawerów. Z inicjatywy Wójta Adama Topolskiego na wspólnym świętowaniu spotkały się 43 pary małżeńskie.

(więcej…)

wpis czytano 456 razy

Ulica Handlowa już z asfaltem

poniedziałek, 16 Listopad 2015

Ponad pół kilometra asfaltu i chodnika już zostało oddane do użytku mieszkańcom ulicy Handlowej. Koszt inwestycji to około 700.000,00 zł, w całości finansowany z budżetu Gminy.

(więcej…)

wpis czytano 303 razy

Historyczna uroczystość w Parafii w Ksawerowie

piątek, 13 Listopad 2015

Podczas tegorocznego Święta Niepodległości mieszkańcy Ksawerowa byli świadkami historycznego wydarzenia. Za sprawą członków stowarzyszenia Signum Polonicom z całej Polski uczestniczyli w podniosłej uroczystości uhonorowania stopniami husarskimi najbardziej zasłużonych członków Stowarzyszenia. Pierwowzoru tej wyjątkowej uroczystość trzeba szukać w historii polskiej husarii. Taka uroczystość mogła mieć miejsce ostatni raz w 1775 roku, później husarię rozwiązano i zastąpiono wojskiem narodowym. Po 240 latach właśnie w Ksawerowie odtworzono husarski rytuał nominacji. To ważne wydarzenie dla Signum Polonicum, które złożyło władzom kościelnym, jak również władzom gminy Ksawerów podziękowania za przychylność i wsparcie w rozwijaniu działalności Stowarzyszenia.

(więcej…)

wpis czytano 434 razy

Dzieci, młodzież i dorośli uczcili Święto Niepodległości

piątek, 13 Listopad 2015

Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości odbyły się 10 listopada przy obelisku poświęconemu pamięci 28. Pułku Piechoty Wilków oraz w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.

(więcej…)

wpis czytano 350 razy

Ankieta do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Ksawerów

wtorek, 10 Listopad 2015

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Ksawerów

Szanowni Państwo,

zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Ksawerów. To program dzięki któremu w przyszłości będzie można pozyskać środki finansowe m.in. z funduszy UE oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działania związane z poprawą jakości powietrza oraz wzrostem efektywności energetycznej na obszarze naszej Gminy.

Ankiety dla mieszkańców i przedsiębiorców do pobrania ze strony BIP

wpis czytano 256 razy

Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej z odejściami w ul. Bocznej w Ksawerowie

poniedziałek, 9 Listopad 2015

pobraneZADANIE PN.: „BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ SIECI KANALIZACJI SANITARNEJ Z ODEJŚCIAMI W KIERUNKU POSESJI W UL. BOCZNEJ W KSAWEROWIE NA ODCINKU OD UL. WSCHODNIEJ DO UL. DOBREJ”

realizowane z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Wartość całkowita zadania                                      –   354 000,11 zł

Środki pochodzące z pożyczki w kwocie              –  194 896,00 zł

(więcej…)

wpis czytano 435 razy

Gotowa ulica Wschodnia

poniedziałek, 9 Listopad 2015

Zakończyły się prace w ulicy Wschodniej. Wyremontowana została nawierzchnia na odcinku od ronda do ulicy Cichej, położony nowy chodnik, wprofilowany rów. Ponad 280.000,00 zł Gmina Ksawerów pozyskała z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

(więcej…)

wpis czytano 398 razy