Archiwum miesiąca Styczeń 2016

Fundusz Sołecki na 2016 r.

piątek, 29 Styczeń 2016

HERB Gminy KsawerówPrzypominamy mieszkańcom o zadaniach jakie zostały zaplanowane do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego w poszczególnych sołectwach Gminy Ksawerów w 2016 r.

Gmina Ksawerów Fundusz Sołeki w 2016 r

 

wpis czytano 284 razy

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu Pabianickiego

piątek, 29 Styczeń 2016

Od początku tego roku mieszkańcy Powiatu Pabianickiego mogą korzystać z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Porad prawnych udzielają w nich prawnicy z Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Punktów jest siedem na terenie całego powiatu.

(więcej…)

wpis czytano 305 razy

Konkurs ofert na realizację ferii dla dzieci

piątek, 29 Styczeń 2016

HERB Gminy KsawerówWójt Gminy Ksawerów ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Ksawerów w czasie ferii zimowych w 2016 r.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie BIP: KLIKNJ TUTAJ

wpis czytano 259 razy

Nowe terminy płatności za śmieci w 2016 r.

czwartek, 28 Styczeń 2016

HERB Gminy Ksawerów

Od nowego roku nie zmienia się wysokość opłaty za śmieci. To 9 złotych za śmieci segregowane i 15 złotych za zmieszane. Poniżej informacja o terminach płatności.

(więcej…)

wpis czytano 325 razy

Spotkanie z Sołtysami i Radami Sołeckimi

środa, 27 Styczeń 2016

HERB Gminy Ksawerów Podczas styczniowego spotkania z Sołtysami i Radami Sołeckimi wójt Adam Topolski podsumował między innymi realizację Funduszu Sołeckiego w 2015 r. Rozmawiano również o wykonanych w ubiegłym roku inwestycjach. O bezpieczeństwie na terenie gminy mówił Piotr Adamczyk kierownik Posterunku Policji w Ksawerowie. O projekcie poprawy systemu transportu drogowego w Łodzi i gminach sąsiadujących z Łodzią mówił Grzegorz Misiorny zastępca dyrektora ds. Transportu i i Inżynierii Łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu.   (więcej…)

wpis czytano 294 razy

XXVI Sesja Rady Gminy Ksawerów

środa, 27 Styczeń 2016

HERB Gminy Ksawerów

Sesja odbędzie się 27 stycznia 2016 r. Początek o 14.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ksawerów

(więcej…)

wpis czytano 362 razy

Nieruchomości do sprzedaży w drodze przetargu

piątek, 22 Styczeń 2016

HERB Gminy KsawerówTrzy nieruchomości z zasobów gruntów Gminy Ksawerów zostały wystawione do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego. Są to działki w Ksawerowie przy ul. Szkolnej. W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, jako uzupełniające przeznaczenie – funkcja usług w ramach powierzchni podstawowej .

Więcej informacji: http://www.ksawerow.bip.cc

Odbędzie się również II ustny przetarg na sprzedaż działki na terenie gminy Ksawerów. Jest to działka niezabudowana, położonej w Ksawerowie przy ul. Cegielnianej, w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona pod zabudowę produkcyjną, składy, magazyny oraz drogę wewnętrzną z dopuszczeniem jako uzupełniającego przeznaczenia funkcji usług w ramach powierzchni zabudowy podstawowej.

Więcej informacji: http://www.ksawerow.bip.cc 

wpis czytano 343 razy

Radny Marcin Nocuń podziękował za pracę w Radzie Gminy Ksawerów

piątek, 22 Styczeń 2016

Podczas środowej Sesji Rady Gminy Ksawerów radny Marcin Nocuń podziękował za dotychczasową pracę w Radzie Gminy Ksawerów. Od stycznia br. jest zastępcą prezydenta w Pabianicach. Wybory uzupełniające do Rady zostały zarządzone na 10 kwietnia tego roku.

(więcej…)

wpis czytano 410 razy

Bezpłatne szkolenie w Brzezinach

wtorek, 19 Styczeń 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne pn.: „Aktualny konkurs w ramach RPO WŁ 2014-2020 –  termomodernizacja budynków”. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia 2016 r. w Brzezinach, w godzinach 10:15-13:15 (rejestracja od godz. 10:00) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16A – parter.

(więcej…)

wpis czytano 343 razy

Wiadomości z Gminnego Przedszkola

wtorek, 19 Styczeń 2016

Dzień pluszowego misia, wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych, Jasełka, spotkanie z Mikołajem, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nie mają czasu się nudzić. Cały grudzień to świąteczne przygotowania, oczekiwanie na Mikołaja i Jasełka prezentowane dla szerokiej publiczmości w Gminnym Domu Kultury z Biblioteka oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie.

(więcej…)

wpis czytano 374 razy