Archiwum miesiąca Luty 2016

Koncepcje Gminnego Przedszkola w Ksawerowie

poniedziałek, 22 Luty 2016

Na ogłoszony przez Wójta Gminy Ksawerów konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Gminnego Przedszkola w Ksawerowie wraz z ukształtowaniem otoczenia wpłynęły dwie koncepcje.

(więcej…)

wpis czytano 470 razy

XXVII Sesja Rady Gminy Ksawerów

poniedziałek, 22 Luty 2016

HERB Gminy KsawerówProponowany porządek obrad na XXVII Sesji Rady Gminy Ksawerów w dniu 24 lutego 2016 r. w Urzędzie Gminy w Ksawerowie. Początek o godz. 11:00, sala konferencyjna Urzędu Gminy.

(więcej…)

wpis czytano 386 razy

Wybory uzupełniające w Gminie Ksawerów

piątek, 19 Luty 2016

HERBNa 10 kwietnia zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Ksawerów w okręgu wyborczym nr 12.

Przypominamy, że w tym okręgu będą głosować mieszkańcy ulic: Hucznej, Krótkiej, Malinowej, Muzycznej, Owocowej, Poziomkowej, Północnej,Sadowej, Sawickiej, Skromnej, Tanecznej, Wolskiej (mieszkańcy posesji z numeracją nieparzystą), Wschodniej (od numeru 127 do końca, mieszkańcy posesji z nieparzystymi numerami), Wąskiej.

Siedziba Gminnej Komisji Wyborczej mieści się w Urzędzie Gminy Ksawerów, ul. Kościuszki 3h, sala konferencyjna (II piętro), tel. 42 213 80 50

Bieżące informacje dotyczące wyborów na stronie BIP

wpis czytano 336 razy

Finanse na działania eksportowe dla przedsiębiorstw

piątek, 19 Luty 2016

W II kwartale 2016 r. zostanie ogłoszony nabór wniosków na działania związane z zagranicznymi rynkami zbytu. Nabór jest skierowany do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Pierwsza część naborów ma dotyczyć opracowania Planu Rozwoju Eksportu firmy, która zamierza wejść na rynki zagraniczne lub takiej, która chce rozwinąć dotychczasową działalność eksportową. Druga część naborów, zapowiadana na IV kwartał tego roku, będzie poświęcona środkom na realizacje planów eksportowych zawartych w przyjętym Planie Rozwoju Eksportu. Nabory będą prowadzone przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W wymienionych instytucjach najlepiej szukać bezpośredniej informacji o naborach.

(więcej…)

wpis czytano 237 razy

Echo Gminy – wydanie styczeń-luty 2016

piątek, 19 Luty 2016


Aktualne wydanie Echa Gminy Ksawerów już dostępne. Zapraszamy do przeglądania na naszym portalu w wersji ON-Line.

(więcej…)

wpis czytano 345 razy

IV Uroczyste Spotkanie z Przedsiębiorcami

sobota, 6 Luty 2016

Spotkania samorządu gminy Ksawerów z przedstawicielami lokalnego biznesu stanowią już coroczną tradycję, zajmując trwałe miejsce w kalendarzu gminnych uroczystości. 5 lutego br. już po raz kolejny Pałac Ksawerów gościł przedsiębiorców i specjalnie przybyłych gości na IV Spotkaniu z Przedsiębiorcami, podczas którego Gmina Ksawerów honoruje firmy wspierające mieszkańców oraz lokalny samorząd.

(więcej…)

wpis czytano 489 razy

Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji Sanitarnej z odejściami w ul. Nowej w ksawerowie

czwartek, 4 Luty 2016

ZADANIE PN.: „BUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ ORAZ SIECI KANALIZACJI
SANITARNEJ Z ODEJŚCIAMI W UL. NOWEJ W KSAWEROWIE”
realizowane z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

(więcej…)

wpis czytano 380 razy

Spotkanie Noworoczne z mieszkańcami

czwartek, 4 Luty 2016

W dniu 3 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, już po raz czwarty z inicjatywy Wójta Gminy Ksawerów Pana Adama Topolskiego odbyło się Spotkanie Noworoczne z samotnymi, chorymi i niepełnosprawnymi mieszkańcami, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ksawerowie, w którym uczestniczyło 120 osób. Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in.: Wiceprzewodniczący Rady Gminy p. Maciej Bartos, Radni Gminy Ksawerów p. Wojciech Salamon i p. Bogumiła Szczepańska, p. Jarosław Pinder p.o. Sekretarza Gminy Ksawerów, sołtysi: p. Urszula Górczyńska i Elżbieta Mędrecka oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. (więcej…)

wpis czytano 331 razy

Muzyczne sukcesy

wtorek, 2 Luty 2016

Jezusowe Promyki z Parafii w Ksawerowie wyśpiewały I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie. Natomiast II miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył chór ze Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej w II Konkursowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego „Kolędujemy razem”.

(więcej…)

wpis czytano 320 razy