Archiwum miesiąca Listopad 2016

Uwaga na kradzieże !!!!!

wtorek, 29 Listopad 2016

W związku z pojawiającymi się coraz częściej kradzieżami metodą „na wnuczka”, apelujemy do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. W szczególności przestroga dotyczy osób starszych, ponieważ oszuści żerują na łatwowierności i dobroci seniorów.
Warto przypomnieć, że kontakt telefoniczny, to nie jedyna metoda działania przestępców. Zdarzają się kradzieże m.in. „na panów z gazowni”, „na policjanta”. Wspólnym elementem tego typu działań jest wzbudzenie zaufania osoby i skłonienie jej do niekorzystnego rozdysponowania pieniędzmi lub innymi rzeczami wartościowymi.
Należy zachować ostrożność także wobec osób poznanych przypadkowo, szczególnie takich, które wpuszczamy do mieszkania.
Wszelkie budzące niepokój sytuacje prosimy zgłaszać policji na numer 997 lub 112.

wpis czytano 199 razy

XII Konferencja Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

wtorek, 29 Listopad 2016

polskietowarzystwofizjoterapiiPolskie Towarzystwo Fizjoterapii zorganizowało XII Konferencję Naukową „Perspektywy rozwoju fizjoterapii”, która odbyła się w dniach 25-26 listopada w Pabianicach. Wręczono również nagrody za rozwój kwartalnika „Fizjoterapia Polska”, obchodzącego swoje piętnastolecie.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbyło się XI sesji na których poruszono tematy dotyczące roli fizjoterapii w przeszłości i przyszłości, roli specjalistów w dziedzinach psychiatrii, geriatrii, chorobach neurologicznych, zaburzeniach ruchu, onkologii i chorobach wewnętrznych. Ponadto poruszano tematy związane z fizjoterapią dzieci, młodzieży oraz sportowców.

Przedstawicielem Gminy Ksawerów na konferencji był Sekretarz Jarosław Pinder.

Więcej informacji (więcej…)

wpis czytano 294 razy

Forum Promocji w Bełchatowie

wtorek, 29 Listopad 2016

forum-promocjiW dniach 24-25 listopada br. w Bełchatowie odbyło się Forum Promocji Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski oraz Sekretarz Gminy Jarosław Pinder.

Forum daje możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu nowoczesnego marketingu miast i regionów oraz promocji obiektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Uczestnicy brali udział w spotkaniach tematycznych dotyczących:

(więcej…)

wpis czytano 201 razy

Echo Gminy Ksawerów – wydanie październik/Listopad 2016

niedziela, 27 Listopad 2016


Aktualne wydanie Echa Gminy Ksawerów już dostępne. Zapraszamy do przeglądania na naszym portalu w wersji ON-Line.
(więcej…)

wpis czytano 196 razy

Jubileusz wieloletniego pożycia małżeńskiego

wtorek, 22 Listopad 2016

0118 listopada br. w Sali Bankietowej „Zacisze” odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu wieloletniego pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Ksawerów.
Podczas uroczystości Szanowni Jubilaci z rąk Wójta Gminy Ksawerów oraz Przewodniczącej Rady Gminy Ksawerów otrzymali drobne upominki.
Wszyscy zaproszeni goście uczestniczyli w koncercie skrzypcowym Pani Marii Durajskiej, a także w zabawie tanecznej Zespołu Muzycznego „DUBIK”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

(więcej…)

wpis czytano 1 886 razy

Prace pielęgnacyjne w parku przy Urzędzie Gminy

poniedziałek, 21 Listopad 2016

wfosigwZarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał GMINIE KSAWERÓW dofinansowanie w formie DOTACJI na realizację zadania pn.: „PRACE PIELĘGNACYJNE DRZEW NA DZIAŁCE NR EWID. 355 W KSAWEROWIE”

(więcej…)

wpis czytano 262 razy

Remontujemy!

czwartek, 17 Listopad 2016

ul-spokojna-3Obecnie na terenie Gminy Ksawerów trwają prace remontowe przy ul. Bocznej, ul. Spokojnej oraz przy SP ZOZ MEDiKSA.
– na ul. Bocznej trwa układanie betonowych płyt w celu utwardzenia drogi,
– na ul. Spokojnej trwa budowa sieci wod-kan,
– przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MEDiKSA trwa kompleksowa przebudowa podjazdu, schodów oraz ogrodzenia.

(więcej…)

wpis czytano 570 razy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

poniedziałek, 14 Listopad 2016

dsc00207W dniu 10 listopada w gmachu Gimnazjum w Ksawerowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali część artystyczną opartą na prezentacji multimedialnej prezentującej historyczne wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Szkolny chór w tracie uroczystości śpiewał pieśni patriotyczne.

W dniu 11 listopada delegacja Urzędu Gminy w Ksawerowie złożyła kwiaty pod pomnikiem Legionisty podczas miejsko-powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Fotorelacja z wydarzeń: (więcej…)

wpis czytano 423 razy

Informator Ochrony Ludności

czwartek, 10 Listopad 2016

znaczki

Poniżej zamieszczamy do pobrania Informator Ochrony Ludności opracowany przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi.

Informator Ochrony Ludności (format pdf, 1 MB)

 

wpis czytano 200 razy

Spotkanie z Sołtysami i Radami Sołeckimi

czwartek, 10 Listopad 2016

5

10 listopada 2016 r. w GDKzB w Ksawerowie odbyło się kolejne spotkanie władz gminny z sołtysami, członkami rad sołeckich oraz radnymi. Podczas spotkania zostały poruszone m.in. następujące zagadnienia: sprawy dotyczące programu 500+, planowane inwestycje na 2017 rok,  działalność Posterunku Policji w Ksawerowie, działalność Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie, informacja o planowanej kontroli schroniska, informacja o opłatach w zakresie transportu zbiorowego (tramwaj, autobus).

 

(więcej…)

wpis czytano 262 razy