Archiwum dnia 29 listopada 2016

Uwaga na kradzieże !!!!!

wtorek, 29 Listopad 2016

W związku z pojawiającymi się coraz częściej kradzieżami metodą „na wnuczka”, apelujemy do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. W szczególności przestroga dotyczy osób starszych, ponieważ oszuści żerują na łatwowierności i dobroci seniorów.
Warto przypomnieć, że kontakt telefoniczny, to nie jedyna metoda działania przestępców. Zdarzają się kradzieże m.in. „na panów z gazowni”, „na policjanta”. Wspólnym elementem tego typu działań jest wzbudzenie zaufania osoby i skłonienie jej do niekorzystnego rozdysponowania pieniędzmi lub innymi rzeczami wartościowymi.
Należy zachować ostrożność także wobec osób poznanych przypadkowo, szczególnie takich, które wpuszczamy do mieszkania.
Wszelkie budzące niepokój sytuacje prosimy zgłaszać policji na numer 997 lub 112.

wpis czytano 118 razy

XII Konferencja Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

wtorek, 29 Listopad 2016

polskietowarzystwofizjoterapiiPolskie Towarzystwo Fizjoterapii zorganizowało XII Konferencję Naukową „Perspektywy rozwoju fizjoterapii”, która odbyła się w dniach 25-26 listopada w Pabianicach. Wręczono również nagrody za rozwój kwartalnika „Fizjoterapia Polska”, obchodzącego swoje piętnastolecie.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbyło się XI sesji na których poruszono tematy dotyczące roli fizjoterapii w przeszłości i przyszłości, roli specjalistów w dziedzinach psychiatrii, geriatrii, chorobach neurologicznych, zaburzeniach ruchu, onkologii i chorobach wewnętrznych. Ponadto poruszano tematy związane z fizjoterapią dzieci, młodzieży oraz sportowców.

Przedstawicielem Gminy Ksawerów na konferencji był Sekretarz Jarosław Pinder.

Więcej informacji (więcej…)

wpis czytano 183 razy

Forum Promocji w Bełchatowie

wtorek, 29 Listopad 2016

forum-promocjiW dniach 24-25 listopada br. w Bełchatowie odbyło się Forum Promocji Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczyli Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski oraz Sekretarz Gminy Jarosław Pinder.

Forum daje możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu nowoczesnego marketingu miast i regionów oraz promocji obiektów współfinansowanych przez Unię Europejską. Uczestnicy brali udział w spotkaniach tematycznych dotyczących:

(więcej…)

wpis czytano 137 razy