Archiwum dnia 22 czerwca 2017

Zakończenie roku w Gminnym Przedszkolu

czwartek, 22 Czerwiec 2017

20 czerwca w Przedszkolu Gminnym w Widzewie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wszystkie dzieci podziękowały za dotychczasową edukację pięknymi występami artystycznymi, piosenkami, wierszami oraz odtańczonym polonezem. Dla 14 dzieci było to pożegnanie z przedszkolem i oczekiwanie na wrześniowe wkroczenie w rolę ucznia Szkoły Podstawowej. Swoich starszych kolegów pożegnały przedszkolaki z młodszej grupy życząc starszakom wielu sukcesów w szkole.

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości. (więcej…)

wpis czytano 253 razy

„Rodzina 500+” wnioski od 1 sierpnia

czwartek, 22 Czerwiec 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ksawerowie informuje, iż od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

(więcej…)

wpis czytano 85 razy

Dotacje na zakup sprzętu dla jednostki OSP w Woli Zaradzyńskiej oraz na realizację małych projektów lokalnych

czwartek, 22 Czerwiec 2017

Gmina Ksawerów wystąpiła z wnioskami o udzielenie dofinansowania w ramach następujących działań:

  • Dotacje dla gmin przeznaczone na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
  • Dotacje z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań w zakresie zakupu sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem dla jednostek OSP.

W ramach powyższych działań Gmina Ksawerów otrzyma 5 tysięcy złotych na realizację projektu pn.: „Zakup krzeseł na potrzeby świetlicy wiejskiej w Woli Zaradzyńskiej, gmina Ksawerów” oraz 10 tysięcy złotych na realizację projektu pn.: „Zakup zestawu do wyważania drzwi i cięcia dla jednostki OSP w Woli Zaradzyńskiej.

wpis czytano 67 razy

Wycinka drzew – nowe przepisy od 17 czerwca 2017 r.

czwartek, 22 Czerwiec 2017

17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, a wraz z nią przepisy dotyczące wycinki drzew. Drzewa wciąż będzie można wycinać, ale osoby fizyczne będą musiały zgłosić zamiar wycinki gminie, jeśli tego nie zrobią, zapłacą karę. Urzędnicy natomiast będą mieli obowiązek dokonania oględzin przeznaczonych do usunięcia drzew. Co ważne, jeśli w okresie pięciu lat od dokonania oględzin, właściciel terenu na którym dokonano wycinki, przeznaczy swoją działkę na działalność gospodarczą, będzie musiał zapłacić za wycięte wcześniej drzewa.

(więcej…)

wpis czytano 57 razy