Archiwum dnia 1 września 2017

Obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

piątek, 1 Wrzesień 2017

W dniu dzisiejszym odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Jak co roku przy Obelisku 15 Pułku Piechoty „Wilków” zostały złożone kwiaty.  Hołd poległym złożyli: wójt gminy Ksawerów, przewodnicząca rady Gminy Ksawerów, dyrektorzy placówek oświatowych, dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteką z pracownikami, Towarzystwo Rozwoju Ksawerowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Ksawerowie, przedstawiciele Signum Polonicum. Obchody zaszczycił swoją obecnością senator RP Maciej Łuczak.

(więcej…)

wpis czytano 224 razy

Prace remontowe w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej

piątek, 1 Wrzesień 2017

Wakacje w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej były bardzo pracowite. Odbyło się wiele prac remontowych. Najważniejsza z nich to generalny remont 4 łazienek dla uczniów. W szkole pomalowano 2 sale oraz elewację przy wejściu do szkoły. Przygotowano nowy pokój pedagoga i salę lekcyjną dla kl. VII. Ponadto pomalowano ogrodzenie, konstrukcję stalową solarów i przeprowadzono prace porządkowe na dachu.

(więcej…)

wpis czytano 153 razy

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

piątek, 1 Wrzesień 2017

Poniżej zostało zamieszczone Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi stwierdzające brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Przebudowa ulicy Zachodniej od ulicy Sienkiewicza do ulicy Szerokiej”.

(więcej…)

wpis czytano 143 razy

Prace wakacyjne w Szkole Podstawowej w Ksawerowie

piątek, 1 Wrzesień 2017

W lipcu i sierpniu 2017 roku w Szkole Podstawowej im. dr. H. Jordana w Ksawerowie przeprowadzono następujące remonty:
– malowanie dolnego i górnego korytarza
– wymiana wykładziny na dolnym korytarzu
– wykonanie nowej instalacji odgromowej budynku szkoły
– wymiana 4 drzwi na dolnym korytarzu
– wykonanie nowych osłon grzejnikowych na dolnym korytarzu.
Jeszcze przed wakacjami zamontowano hydranty przeciwpożarowe na dolnym i górnym korytarzu oraz doposażono placu zabaw o trzy nowe urządzenia.

(więcej…)

wpis czytano 271 razy