Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej!

Od 1 października nocnej pomocy udzielą poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zorganizowane przez szpitale, które są w sieci szpitali. Udzielą pomocy  – tak jak dotąd – od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy. Sprawdź, gdzie uzyskasz pomoc.

Od 1 października 2017 r. od godziny 8 rano nocną pomoc realizują (kliknij, aby zobaczyć tabelę)

Informacja dla pacjentów codziennie godz. 8-20. (od 29.09 do 16.10 całodobowo)

  • 801 002 275 – dla telefonów stacjonarnych
  • 42 299 92 75 – dla telefonów komórkowych i z zagranicy

Po godzinach pracy placówek POZ usługi medyczne zapewniane są w formie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pomocy udzielają lekarze i pielęgniarki w ambulatoriach lub w domu pacjenta.

Uwaga! Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne i udzielane bez skierowania.

W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia, pacjent, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy w każdej poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam, gdzie ma najbliżej. 

Jeśli konieczna jest wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki można ją umówić telefonicznie pod podanymi numerami telefonów (należy jednak pamiętać, że o wizytę domową lekarza lub pielęgniarki można poprosić tylko w poradni znajdującej się na obszarze, w którym przebywamy).

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia.

Więcej informacji na stronie www.nfz-lodz.pl

wpis czytano 216 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.29 września 2017

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony