Dla przedsiębiorczych

Usługi doradcze i wspierające działalność przedsiębiorcy oferują pracownicy Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług w Pabianicach. Punkt został uruchomiony w kwietniu. Z usług punktu będzie można skorzystać raz w miesiącu. Punkt mieści się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach

Oferta Krajowego Systemu Usług jest skierowana przede wszystkim do Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą.

Usługi proponowane przez Punkt Konsultacyjny to między innymi:

Diagnozowanie biznesowych potrzeb klienta. Kiedy trafia do nas osoba, która chce założyć własną działalność, konsultanci rozpoczynają współpracę od zbadania możliwości założenia działalności. Podpowiadają klientowi w jakim iść kierunku, tak aby w pełni wykorzystał swoją wiedzę, kompetencje i możliwości – mówił podczas otwarcia punktu Marian Miśkiewicz koordynator regionalnej sieci PK KSU w województwie łódzkim.

Kolejny zakres usług to informacja. W punkcie można się dowiedzieć o administracyjno-prawne aspekty zakładania, prowadzenia, zawieszenia czy zamknięcia działalności gospodarczej, prawo zamówień publicznych, prawo ochrony konkurencji. Uzyskać informacje o świadczeniu usług na odległość i wykorzystaniu technologii informacyjnych. Konsultanci wskażą możliwości uzyskania finansowania działalności z różnych źródeł oraz wiele innych usług, które zostaną stwierdzone w trakcie diagnozy.

Usługi doradcze obejmują również tzw. „Asystę w rozpoczynaniu działalności gospodarczej”. Są to między innymi: analiza SWOT planowanej działalności gospodarczej, doradztwo w przygotowaniu biznesplanu, doradztwo w doborze formy organizacyjno –prawnej działalności gospodarczej.

„Asysta w prowadzeniu działalności gospodarczej” obejmuje między innymi: konsultacje nt. spełniania wymogów formalno – prawnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, marketing przedsiębiorstwa, organizacja przedsiębiorstwa i finanse przedsiębiorstwa.

Jest też usługa tzw. „Opieka nad klientem”. To wsparcie w korzystaniu z specjalistycznych usług, asysta przy wyborze usługodawcy, wsparcie przy podpisaniu umowy.

Część świadczonych usług jest bezpłatna za inne klient wnosi opłaty w wysokości 10 % wartości usługi, to kwoty do około 250 zł.

Pracownicy Punktu Konsultacyjnego zachęcali również do zdobywania informacji o funduszach unijnych w nowym okresie programowania na lata 2014-2020. Przy tej okazji ostrzegali przedsiębiorców przed fałszywymi doradcami, którzy kontaktują się z wybranym przedsiębiorcą proponując przygotowanie wniosku w ramach programów, które nie istnieją. Żądają przy tym opłacenia usługi z góry.

Nowo otwarty Punkt Konsultacyjny w Pabianicach będzie czynny w pierwszy wtorek miesiąca od godz. 10.00 do 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach, ul. Kościuszki 14. Najbliższe spotkania zaplanowano na 9 maja i 5 czerwca br w Urzędzie Stanu Cywilnego na II piętrze.

Codziennie otwarty jest Punkt Konsultacyjny w Łodzi

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Tuwima 22/26, 90-002 Łódź

tel: 42 664 30 44 fax: 42 664 37 50

e-mail: kontakt@larr.lodz.pl

godziny otwarcia: pn-pt: 08:30-16:30

dodatkowo punkt świadczy dyżury – w celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny.

Szczegółowe informacje dotyczące Krajowego Systemu Usług dla MSP można znaleźć na stronie http://ksu.parp.gov.pl/pl

 

wpis czytano 290 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.30 kwietnia 2012

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony