Turniej MULTICUP 2012

Osiem drużyn rocznika 2001, z województwa łódzkiego wzięło udział w Multicup 2012, pierwszym turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez łódzki Multibank. Turniej odbył się na boisku w Woli Zaradzyńskiej w niedzielę 27 maja br. Puchary wręczył wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski.

To piłkarski turniej  dla młodzieży zaproponowany i przygotowany przez bank. Pomysłodawcami Turnieju byli Sebastian Kwaśny i  Kamil Miącz z Multibanku. – Chcemy, pokazać, że bank nie jest tylko instytucją, ale miejscem ludzi z pasją – mówi Sebastian Miącz. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje Turnieju pod patronatem Multibanku, a być może również jesienny turniej halowy.

W Turnieju zagrały drużyny: RTS Widzew Łódź; GKS Bełchatów, Mazovia Tomaszów Mazowiecki; SKS Start Łódź; ŁKS Łódź i GKS Ksawerów.

GKS Ksawerów zajął trzecie miejsce w swojej grupie zdobywając 4 punkty. Chłopcy zdobyli bardzo dobry wynik 2:1 w meczu z finalistą RTS Widzew Łódź „1”, Drużyna uległa w meczu z GKS Bełchatów „2” 1:0 i zremisowała z ŁKS Łódź 1:1. W meczu z SKS Start Łódź o piąte miejsce GKS Ksawerów zdobył aż 7 bramek. Najlepszym strzelcem Drużyny był Filip Adamus, który zdobył 5 bramek.

Wręczając puchary wójt Adam Topolski złożył życzenia młodym zawodnikom i rodzicom, którzy motywują dzieci do aktywności sportowej i rozwijania pasji.