Jest dyrektor Domu Kultury w Ksawerowie

Pierwszym dyrektorem Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie będzie kobieta. Wczoraj (30 maja br) rozstrzygnięto konkurs, Komisja konkursowa zdecydowała o wyborze na to stanowisko Marii Wrzos-Meus.

Pani Dyrektor jest Konsultantem do spraw planowania strategii rozwoju instytucji kultury w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Specjalizuje się w planowaniu strategii rozwoju instytucji kultury oraz projektach społeczno-animacyjnych, integrujących środowiska lokalne z Polonią. Prowadzi punkt konsultacyjny Ministerstwa Edukacji Narodowej „Miejsca odkrywania talentów”. Organizuje Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży i wspiera talenty z małych miast i wsi.

Jest absolwentką UŁ oraz podyplomowego studium Zarządzania Kulturą i Oświatą. Pomysłodawczyni i założycielka impresariatu edukacyjno-artystycznego „Ars Fabrica”.

W pierwszym etapie do konkursu zgłosiło się 13 kandydatów. Po zweryfikowaniu przedstawionych dokumentów do drugiego etapu zakwalifikowano 6 kandydatów. W drugim etapie członkowie Komisji spotkali się z kandydatami, którzy prezentowali koncepcje programowo-organizacyjne Domu Kultury.

Komisja konkursowa uzasadniając wybór pani Marii Wrzos-Meus na Dyrektora Domu Kultury z Biblioteką, podkreśliła interesujący sposób przygotowania koncepcji programowo – organizacyjnej. Szeroki zakres zaprezentowanych tematów pozwoli zaproponować wiele ciekawych propozycji kulturalnych dla mieszkańców. Koncepcja została przygotowana również z dbałością o szczegóły strony finansowej budżetu, jaki został zaplanowany na prowadzenie instytucji.

Dom Kultury z Biblioteką to pierwsza taka placówka, jaka zostanie powołana na terenie gminy Ksawerów. Pani Dyrektor Maria Wrzos-Meus będzie zarządzała instytucją oraz odremontowanym budynkiem willi Hoffmana w Ksawerowie.

wpis czytano 286 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.31 maja 2012

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony