Dzieci listy piszą…

Najmłodsi z przedszkola w Widzewie wzięli udział w akcji pisania listów. Małe arcydzieła plastyczne trafią do chorych dzieci z całej Polski. To akcja grupy Dobre Serca.

Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie mają bardzo dobre serca o czym będą mogły przekonać się chore dzieci z całej Polski. W październiku przedszkolaki gościły Pawła Anioła wolontariusza grupy Dobre Serca. Kluczowym celem akcji zaplanowanej w przedszkolu było rysowanie listów dla chorych dzieci z różnych miast Polski. Dzieci bardzo chętnie wykonywały prace specjalnie na ten cel kupionymi nowymi pastelowymi kredkami. Każdemu przedszkolakowi zależało, aby malutkie serduszka uśmiechnęły się na widok pięknie wykonanych kartek.

Efektem Dnia Pisania Listów jest 29 przepięknych arcydzieł, które  zostały wysłane do chorych dzieci. Mam wielką nadzieję, że wywołają uśmiech na Ich twarzach choć coś mi podpowiada, że tak właśnie będzie. Piękny to czas, kiedy mały człowiek zaczyna poznawać świat poprzez dobre uczynki. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tych właśnie momentach każdego dziecka ponieważ pomaganie zawsze jest na czasie a człowiek, który pomaga jest kimś wyjątkowym w życiu potrzebującego – powiedział Paweł Anioł wolontariusz grupy Dobre Serce i koordynator akcji.

 To nie pierwsza akcja w której przedszkolaki z Przedszkola w Widzewie biorą udział. Dzieci pomagały już powodzianom, brały udział w akcji góra grosza, zbierają nakrętki od butelek dla chorych dzieci itp. Nasi wychowankowie nie tylko pomagają innym ale również  uczą się empatii, tolerancji, akceptacji drugiego człowieka i otwarcia na potrzeby innych.

Info: Gminne Przedszkole w Widzewie

 

wpis czytano 242 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.6 listopada 2012

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony