Podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Der deutsche Kalender 2012”

W dniu 22 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu „Der deutsche Kalender 2012”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego, Pani Anna Rosiak i Pani Marta Ratuszny. Na uroczystym wręczeniu nagród pojawili się goście: Wójt Gminy Ksawerów- pan Adam Topolski, oraz Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów- pani Maria Wróbel, którzy, wraz z dyrekcją ZSCKR, ufundowali nagrody dla laureatów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać dowolną techniką kalendarz zawierający ilustracje z krótkimi opisami w języku niemieckim podporządkowanymi wybranej myśli przewodniej. Do organizatorów napłynęło 18 prac, które zostały ocenione przez niezależne jury w 2 kategoriach. Laureatami konkursu zostali:

  •  w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Iga Sobczak– Gimnazjum nr 1 w Pabianicach

II miejsce – D. Kozłowski, K. Szczepaniak – Gimnazjum w Ksawerowie

III miejsce – M. Rykała, P. Klewicz– Gimnazjum nr 3 w Pabianicach

Wyróżnienia – K. Brożyna– Gimnazjum nr 1 w Pabianicach oraz M. Piękny– Gimnazjum w Ksawerowie

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce- A. Mirowska, E. Lolo– ZS CKR w Widzewie

II miejsce- M. Darmach– ZS CKR w Widzewie

III miejsce – W. Bałazińska, R. Maruszewski – ZS nr 3 w Pabianicach.

Nagrody zostały wręczone przez Przewodniczącą Rady Gminy Ksawerów –  Panią Marię Wróbel, Wójta Gminy Ksawerów – Pana Adama Topolskiego, oraz wicedyrektor ZS CKR w Widzewie – Panią Marię Stusio. Drobne upominki otrzymali także pozostali uczestnicy konkursu, zaś ich opiekunowie dostali dyplomy z podziękowaniami od organizatorów.

Po części oficjalnej członkowie Koła Teatralnego Języka Niemieckiego zaprezentowali spektakl pt. „Schneewitchen” wg baśni braci Grimm. Ich występ spotkał się z dużym aplauzem i uznaniem widzów.

Następnie uczestnicy imprezy mieli możliwość zapoznania się z pracami konkursowymi, które zostały wyeksponowane na wystawie.

Cała uroczystość odbyła się w miłej atmosferze przy kawie i herbacie oraz ciastkach przygotowanych przez uczniów ZS CKR w Widzewie.

wpis czytano 234 razy
Wpis opublikowano przez: Magdalena Błaszkowska, dn.23 listopada 2011

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony