Julka w musicalu u Józefowicza

Julia Nykiś, 11-letnia uczestniczka zajęć wokalnych w Ksawerowie, podopieczna Dominiki Rydz, odniosła wielki sukces: Julia zagra w musicalu „Piotruś Pan” wystawianym w warszawskim teatrze muzycznym Buffo

Jeszcze nie wiadomo, czy Julka otrzyma główną dziewczęcą rolę Wendy, ale wciąż o nią walczy. Julia pomyślnie przeszła wieloetapowe castingi które trwały od lutego. W miniony czwartek została wybrana do finałowej obsady przedstawienia.

Piotruś Pan to jeden z najpiękniejszych musicali, jakie wystawiono dotąd na polskich scenach. Piękne teksty stworzył Jeremi Przybora, muzykę do nich skomponował zaś Janusz Stokłosa, który jest również kierownikiem muzycznym spektaklu. Reżyserem jest Janusz Józefowicz. Musical powstał w oparciu o powieści „Piotruś Pan” autorstwa James’a Barrie.

Wygrany casting do spektaklu nie jest jedynym tegorocznym sukcesem Julii. 5 maja br. została ona laureatką Srebrnej Półnutki (II miejsce) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa Nutka”, nieco wcześniej, 12 kwietnia, otrzymała I miejsce w XIX Przeglądzie Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła”.

Trzymajmy kciuki za dalsze sukcesy Julii!!

Informacja: GDKzB

 

 

 

 

wpis czytano 331 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.16 maja 2013

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony