Wakacje już się rozpoczęły

Atrakcje dla dzieci przygotował Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Codziennie, zajęcia sportowe oferuje Gminny Klub Sportowy GKS Ksawerów oraz Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej.

Z propozycji półkolonii w Domu Kultury już korzysta około 40 dzieciaków. Dyrektor Domu Kultury zapowiada odwiedziny ciekawych miejsc, wspólne zabawy i zajęcia w Domu Kultury.

Gminny Klub Sportowy GKS Ksawerów proponuje wakacyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Już od 1 lipca do 15 sierpnia w godzinach 15.00 – 19.00 chętni będą mogli korzystać z boiska o sztucznej nawierzchni. Przed przyjściem na boisko, trzeba zgłosić chęć korzystania z terenu u p. Karolem Kozłowskim , tel. 601 223 335.

Młodzi sportowcy z GKS Ksawerów wyjeżdżają na początku sierpnia na obóz sportowo – wypoczynkowy. Pięćdziesięciu chłopców, członków klubu będzie wypoczywać i szkolić się w ośrodku Błażejewo k. Kurnika

Propozycję zajęć sportowo-opiekuńczych przedstawiła Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej. Zajęcia dla wszystkich chętnych będą prowadzone na terenie boiska przyszkolnego w dni robocze od 15.00 do 19.00 przez cały lipiec i od 1 do 14 sierpnia oraz od 16 do 30 sierpnia br.

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, 26 dzieci z terenu Gminy Ksawerów wyjedzie na wypoczynek. Pierwsze 15 dzieciaków, uczniów szkół podstawowych, wyjechało do miejscowości Małecz, gdzie będą do połowy lipca. Gimnazjaliści pojadą na koniec lipca na dwa tygodnie do Rogowa. Wypoczynek organizuje Hufiec ZHP Pabianice. Kwota finansowania to 19.993,00 zł.

 

 

 

 

wpis czytano 276 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.3 lipca 2013

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony