Nowy plan zajęć w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

Poniżej link do nowego planu zajęć w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie.

Zamieszczone w harmonogramie zajęć godziny są propozycjami, które mogą ulec zmianie. Cały harmonogram na stronie http://kultura-ksawerow.pl/

Przedstawiamy szczegółowy opis zajęć, które będą się odbywały w GDKZB w najbliższym sezonie.

Nauka gry na pianinie/Podstawy teorii muzyki

Zajęcia dla dzieci od 5 lat, młodzieży i dorosłych. Lekcje odbywają się w trybie indywidualnym i trwają 30 minut tygodniowo. Dla nowych uczestników proponujemy zajęcia grupowe, przygotowujące do nauki gry, dotyczące podstaw teorii muzyki.

Prowadzący – Monika Marek

Taniec współczesny

Taniec współczesny jest mieszaniną wielu tańców: baletu, tańca nowoczesnego, jazzu a nawet niektórych tańców towarzyskich. Polega na pokazaniu emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych, młodszej (od 7 lat) i starszej.

Prowadzący – Arkadiusz Marek

Akademia Wyobraźni „Szkatułka”

To sobotni artystyczny punkt dla dzieci od 4 lat, realizujący autorski program rozwoju i stymulacji umysłu małego dziecka. Jest przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W ramach Akademii Wyobraźni realizowane są następujące zajęcia plastyczne, rytmika z muzyką, kształtowanie  pamięci, nauka koncentracji, rozwój kreatywności, zajęcia taneczne.

Prowadzący – Monika Marek, Emilia Przybyłek, Maria Wrzos – Meus

Akademia Krasnoludka

To wyjątkowe zajęcia skierowane do dzieci w wieku 1 – 3,5 lat i ich rodziców. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci wraz z jednym opiekunem. Celem zajęć jest wprowadzenie maluchów już od najmłodszych lat w krainę wyobraźni, muzyki i działań manualnych. Pod okiem rodziców nauczymy ich kreatywnej zabawy, a przy okazji zapewnimy możliwość wymiany doświadczeń.

Prowadzący – Monika Marek

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Warsztaty łączące wiele dziedzin: teatr, muzykę, taniec, szczudlarstwo i makijaż artystyczny. Celem zajęć jest rozwój osobowości, pasji i umiejętności.

Prowadzący – Monika Marek

Warsztaty teatralne dla dorosłych

Nigdy nie jest za późno na realizację swoich pasji. Teatr dla dorosłych to propozycja dla osób odważnych, kreatywnych i przebojowych. W trakcje zajęć realizujemy największe światowe i krajowe przeboje teatralne.

Prowadzący – Monika Marek

Pracownia rękodzielnictwa dla dorosłych

Program zajęć jest elastyczny, tworzony wspólnie z jego uczestnikami, co umożliwia poszerzenie horyzontów i rozwój w wielu różnych dziedzinach. W trakcie zajęć podążamy za najnowszymi dekoratorskimi trendami, tworząc ze zwykłych rzeczy niezwykłe rękodzieła. Tematyka: decoupage, quilling, haft matematyczny, robienie na drutach, tworzenie biżuterii, ozdób, dekoracji.

Prowadzący – Monika Marek

ZRÓB TO SAM! Warsztaty rękodzielnicze dla chłopców

Zajęcia warsztatowe dla chłopców w wieku od 7 do 12 lat. Celem zajęć jest nauka pracy indywidualnej i grupowej, kreatywny rozwój osobowości i zdobycie umiejętności tworzenia prostych rzeczy do codziennego użytku.

Prowadzący – Monika Marek

Zajęcia wokalne – bez ograniczeń wiekowych

Uczestnicy sekcji wokalnej ćwiczą indywidualnie i grupowo. W minionym roku odnosili już sukcesy na szczeblu ogólnopolskim. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach w każdym wieku. Planujemy również organizację zespołu wokalnego.

Zajęcia tańca Hip-hop

Zajęcia prowadzone będą w grupie zaawansowanej – uczestnicy z minionego roku, oraz grupie początkującej.

Prowadzący – Damian Lipiński-finalista „You can dance”

Akademia pełni życia

Różnorodne zajęcia aktywizujące ludzi w wieku dojrzałym. Planujemy spotkania, pogadanki, wyjazdy do teatru itp.

Prowadzący – Bożena Krawczyńska

Dyskusyjny Klub Książki

Spotkania odbywają się raz w miesiącu i dotyczą przeczytanych książek. W ramach DKK odbywają się również spotkania z autorami.

 

 

wpis czytano 237 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.26 sierpnia 2013

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony