Jubileusz parafii w Ksawerowie

Jubileusz 80-lecia istnienia obchodziła wspólnota parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie.

Uroczysta Msza Święta odbyła się w niedzielę 1 września br. o godzinie 11.30. Mszy św. przewodniczył ksiądz infułat Jan Sobczak.

Na wstępie uroczystości ksiądz proboszcz Stanisław Bracha przypomniał historię powstania wspólnoty i powołania parafii. Przywołał postacie kolejnych kapłanów, proboszczów i wikariuszy, wśród nich księdza Jana Świtajskiego, męczennika, którzy przyczynili się do powstania kościoła i formowania wspólnoty.

Każdy jubileusz jest darem. To między innymi czas kiedy można nieco głębiej zastanowić się nad przebytą drogą, ale spojrzeć w przyszłość i podjąć nowe zobowiązanie. Jest to też okazja do dziękczynienia za wszystko co było, jest i co będzie. Budowanie kościoła jest zawsze świadectwem wiary. Bez Was nie byłoby tej wspólnoty. Ten Jubileusz to Wasze święto – powiedział podczas kazania między innymi ksiądz prałat Roman Łodwig.

Podczas Mszy Św. wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej.

W uroczystościach wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia Signum Polonicum, dla których był to również wyjątkowy dzień. Podczas Mszy dokonano poświęcenia sztandaru Signum Polonicum. Opiekę kapłańską nad stowarzyszeniem objął ksiądz proboszcz Stanisław Bracha, który oficjalnie stał się kapelanem Stowarzyszenia.

Na zakończenie uroczystości w Ośrodku Charytatywnym odbył się festyn pod patronatem Łódzkiej Caritas.

 

wpis czytano 407 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.2 września 2013

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony