Prezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie

 

W dniach 7-8 września 2013 roku, w Parku im H. Sienkiewicza w Łodzi, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zorganizowała szóstą edycję wystawy kwiatów i roślin ozdobnych pod nazwą „Wystawa kwiatów i roślin ozdobnych, Łódź 2013 – Ogrodnicy i floryści Julianowi Tuwimowi”. W tym przedsięwzięciu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie. Technikum Architektury Krajobrazu zaprezentowało swoje wieloletnie dokonania – ręcznie wykonane projekty ogrodów wielkomiejskich, skwerów oraz ogródków przydomowych. Można było podziwiać sukcesy uczniów, którzy od 5 lat zajmują pierwsze miejsce w corocznym, Ogólnopolskim Konkursie Architektury Krajobrazu w Kielcach.

Pion gastronomiczny ZSCKR w Widzewie przygotował degustację przekąsek owocowych i warzywnych, z nutą kwiatową, natomiast Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych zapewniło fachową obsługę konsumencką. Goście podziwiali kunszt dekoracji stołu, między innymi, dzięki zastosowaniu techniki carving’u – rzeźbienia warzyw i owoców. Krótką telewizyjną relację z wykonania tych warzywno-owocowych ozdób można było dwukrotnie obejrzeć podczas popołudniowych i wieczornych wydań ŁWD.

Zarówno wystawa prac uczniów Technikum Architektury Krajobrazu jak i poczęstunek przygotowany przez Zasadniczą Szkołę Zawodową w zawodzie kucharz oraz Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych znakomicie wpisały się w tematykę wernisażu w Miejskiej Galerii Sztuki. Dodatkową atrakcją była bogata ekspozycja aranżacji kwiatowo-warzywnych przygotowanych przez uczniów pionu ogrodniczego i architektury krajobrazu. Opracowali oni wystrój prezentacji oferty edukacyjnej ZSCKR w Widzewie , inspirując się własnymi pomysłami w zakresie bukieciarstwa i zdobnictwa kwiatowego.

Jedna z utalentowanych plastycznie uczennic pokazywała na żywo, w jaki sposób można ze zwykłej bibuły wyczarować niezwykłej urody kwiaty.

Z ofertą edukacyjną i artystyczną naszej szkoły zapoznało się wielu gości, z czego się bardzo cieszymy.

info: ZSCKR w Widzewie

 

wpis czytano 362 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.16 września 2013

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony