Spotkanie absolwentów Technikum Ogrodniczego w Widzewie

15 lutego br. miało miejsce spotkanie absolwentów z roczników 1962-1970 dawnego Technikum Ogrodniczego w Widzewie (obecnie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie). Dla dwóch klas była to 50-ta rocznica zdania matury.

Ta miła i spontaniczna uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej, którą celebrował proboszcz ks. mgr kan. Stanisław Bracha. Zebrani modlili się za wszystkich tych, którzy odeszli —grono pedagogiczne, koleżanki i kolegów ze szkolnych ław.

Słowo wstępne oraz słowo Boże przeczytała absolwentka Technikum Ogrodniczego z 1965 r., siostra zakonna Rosana ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarki Miłości (Zgromadzenie to zostało założone przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty).

Po uroczystej mszy św. absolwenci udali się na cmentarz w Ksawerowie, by zapalić znicze na grobach dawnej dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, koleżanek i kolegów, których w tym wzruszającym dniu zabrakło.

Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek w zabytkowym Pałacu Ksawerów. Nie przypadkowo wybrano właśnie to miejsce. Obiekt ten w tamtych latach pełnił funkcję internatu. Dla wielu uczniów a wcześniej również dla nauczycieli, miejsce to było domem, który wspomina się z rozrzewnieniem. Historię Pałacu Ksawerów przybliżyła wszystkim Danuta Łuczak —świadek przedwojennych wydarzeń a pieczołowicie przechowane przez nią zdjęcia z tamtych lat, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników spotkania. Sentymentalny spacer po dawnym internacie u wielu osób wywołał łzy wzruszenia.

Podczas uroczystości było gwarno i wesoło a radosnych rozmów oraz wspomnień nie było końca. Dlatego wspólnie postanowiono, że w czerwcu przyszłego roku z okazji 70-lecia szkoły, absolwenci spotkają się w znacznie szerszym gronie.

info: Redakcja

Dyrekcja szkoły - obecna i wcześniejsza

nauczyciele rocznika 62-70

wpis czytano 352 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.26 lutego 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony