Pan STOP na skrzyżowaniu Łódzkiej i Sieniewicza w Ksawerowie

Na razie na próbę, w okolicy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej z Sienkiewicza, Pan STOP będzie pomagał dzieciom bezpiecznie przejść przez jezdnię.
Ma on na celu codzienne przypominanie uczniom, jak ważne w życiu każdego człowieka jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. „Pan Stop” to symbol, aby w odpowiednim momencie zatrzymać się.

Akcja potrwa przez miesiąc, początek – 8 kwietnia br. W tym czasie uda się ustalić ile dzieci przechodzi przez ulicę i w jakich godzinach. Na skrzyżowaniu jest duży ruch samochodowy, przystanek tramwajowy i nie ma świateł, jedynie pasy dla pieszych.

Uczniów będzie przeprowadzał dyżurujący przy skrzyżowaniu pracownik brygady remontowej Urzędu Gminy Ksawerów. Pan STOP przeszedł stosowne przeszkolenie, wyposażony zostanie w specjalny odblaskowy strój oraz znak „STOP”, który pozwoli w każdej chwili zatrzymać ruch, umożliwiając dzieciom bezpieczne przejście przez jezdnie.

Akcja została przygotowana w związku z uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa, ze strony rodziców najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Ksawerowie.

wpis czytano 256 razy
Wpis opublikowano przez: Rafał Kilańczyk, dn.19 marca 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony