Szacowni Jubilaci

Na przełomie lutego i marca jubileusze urodzin obchodzili Szacowni Jubilaci.

p. Aniela Nowak zdjęcie z młodościP.Aniela Nowak

Pani Aniela Nowak, świętowała swoje 99 urodziny. Na lutowej mszy świętej urodzinowej była osobiście w kościele w Ksawerowie w otoczenie wnuków i prawnuków. Pani Aniela jest aktualnie najstarszą, zameldowaną osobą w naszej gminie.

gen Aleksander Arkuszyński

Pan generał Aleksander Arkuszyński, skończył 97 lat. Zapisany w historii walki o niepodległość. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu Virtuti Militari, w przeszłości uhonorowany wieloma odznaczeniami bojowymi – w tym dwukrotnie Krzyżem Walecznych. Za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej – uhonorowany medalem PRO PATRIA. W czerwcu 2012 r. otrzymał tytuł Zasłużony dla Gminy Ksawerów.

p.Janina i Henryk Bartoszewscy

Pan Henryk Bartoszewski, obchodził okrągły jubileusz 90 urodzin. Pan Henryk był społecznikiem. Jest kopalnią wiedzy o historii Ksawerowa, szczególnie pierwszych lat historii ksawerowskiej administracji, bowiem ojciec Pana Henryka był pierwszym wójtem.

Gratulacje i życzenia złożyła delegacja Gminy Ksawerów, Maria Wróbel Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów, Ireneusz Krześnicki Sekretarz Gminy oraz Monika Sroczyńska Kierownik Referatu Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji.

u p. Anieli Nowak 99 lat

– Serdeczne życzenia przekazujemy od samorządu Gminy Ksawerów. Jesteśmy dumni, że wśród nas są osoby, których życie zawsze będzie przykładem pracowitości, społecznego zaangażowania oraz trudu i poświęcenia włożonego w godne wychowanie dzieci, wnuków i prawnuków. Darzymy Państwa szczególnym uznaniem, sympatią i szacunkiem. Życzymy dalszych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – życzyła Jubilatom Maria Wróbel.

wpis czytano 230 razy
Wpis opublikowano przez: Rafał Kilańczyk, dn.23 kwietnia 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony