Konkurs angielskiego

Dnia 22 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Ksawerowie odbyła się ósma już edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich gminnych szkół podstawowych powiatu pabianickiego pod patronatem Wójta Gminy Ksawerów. Organizatorami imprezy były nauczycielki języka angielskiego panie Beata Gratel-Woźniak oraz Anna Hanszke.

Podczas gdy dzieci rozwiązywały zadania konkursowe, czekający na nich nauczyciele zostali zapoznani ze stroną internetową Insta.Ling. Pani Małgorzata Maślankiewicz-Szymaniak ze szkoły podstawowej w Woli Zaradzyńskiej, która wykorzystuje tę stronę na co dzień w swojej pracy, przybliżyła obecnym zasady jej działania.
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem
z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.
W tym roku o laur zwycięzcy ubiegali się uczniowie ze szkoły w Woli Zaradzyńskiej, Bychlewa, Dobronia, Pawlikowic oraz Ksawerowa.
Najlepsi okazali się :

1. A. Wasiak, SP Pawlikowice – I miejsce
2. D.Lisowska, SP Wola Zaradzyńska – II miejsce
3. K.Lubońska, SP Bychlew – III miejsce

Zwycięzcy konkursu poza dyplomami otrzymali atrakcyjne prezenty (markowe plecaki, słuchawki do telefonu, książki, breloczki, kredki, ołówki), również pozostali mali uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Ksawerów oraz wydawnictwo Oxford University Press zostały wręczone przez gości przybyłych na uroczystość, Pana Wójta Adama Topolskiego oraz Sekretarza Gminy Pana Ireneusza Krześnickiego. Pani dyrektor Renata Kwiecień na zakończenie konkursu podkreślała, że mimo tego, iż finalistów może być trzech, tak naprawdę wszyscy obecni uczniowie są przecież zwycięzcami
i najlepszymi trzecioklasistami z języka angielskiego w swoich placówkach.

Info: SP w Ksawerowie

Uczestnicy konkursu, goscie i nauczyciele

wpis czytano 244 razy
Wpis opublikowano przez: Rafał Kilańczyk, dn.27 kwietnia 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony