Obchody Święta Narodowego 3 Maja


W imieniu mieszkańców Gminy Ksawerów delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem 15. Pułku Piechoty Wilków w Ksawerowie. Samorządowcy wzięli również udział w uroczystościach w Pabianicach.

 

Uroczystość pod pomnikiem w Ksawerowie zgromadziła mieszkańców, Harcerzy i Samorządowców. Delegacja Harcerzy złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Patriotyczną uroczystość uświetniła orkiestra „CHÓR RUR” działająca przy GDKZB.

Podczas uroczystości pabianickich Gminę Ksawerów reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Monika Marek, Marcin Nocuń i Michał Bleja. Wiązankę kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli: Maria Wróbel i Mariusz Opala prezes Delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem.

W tych dniach, również w Pabianicach, Profesor Jan Berner został odznaczony prestiżowym medalem „Pro Patria” („Dla Ojczyzny”) przyznanym przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanychza szczególne zasługi w dbaniu o pamięć na temat walki o niepodległość Rzeczypospolitej. Gratulacje i kwiaty przekazała w imieniu samorządu Maria Wróbel Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów.

 

Harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem 15. Pułku Piechoty Wilków w Ksawerowie

 

Poczet sztandarowy Gminy Ksawerów podczas uroczystości miejsko-powiatowych w Pabianicach

Poczet sztandarowy Gminy Ksawerów podczas uroczystości miejsko-powiatowych w Pabianicach

Orkiestra Chór Rur z GDKzB podczas uroczystości

Orkiestra Chór Rur z GDKzB podczas uroczystości

Wspólne zdjęcie przed pomnikiem "Wilków" podczas uroczystości

Wspólne zdjęcie przed pomnikiem „Wilków” podczas uroczystości

Strony: 1 2

wpis czytano 300 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.4 maja 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony