Nowa Szkolna na gwiazdkę

Trwają prace w ulicy Szkolnej w Ksawerowie. Cały odcinek o długości 1,7 km zostanie wyremontowany. Mieszkańcy muszą być gotowi na utrudnienia, ale jeszcze w tym roku będą korzystali z nowej nawierzchni.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym etapie zostanie przeprowadzony remont chodnika wraz ze zjazdami na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Słowackiego oraz budowę zjazdów po stronie północnej ulicy. W tym etapie zostanie położona nowa nawierzchnia, dwie warstwy nakładki bitumicznej. Ponadto zostanie przeprowadzona konserwacja istniejących rowów, a pobocza będą utwardzone. Wykonawcą tej części prac jest firma Włodan z Porszewic.

W drugim etapie zostaną poprowadzone prace od ulicy Słowackiego do ulicy Rzepakowej oraz budowa chodnika od ulicy Rzepakowej do granic gminy Ksawerów. Ten etap prowadzi firma „Szadek” z Łodzi.

Jak informuje Joanna Kupś rzecznik Starostwa Powiatowego, zakończenie prac zaplanowano jeszcze w listopadzie tego roku.

Koszt całej inwestycji to ponad 1.800.000,00 zł. Z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój skierowano dofinansowanie w wysokości 628.298,00 zł na całe zadanie. Pozostałe środki w wysokości ponad 1.100.000,00 zł pochodzą w pięćdziesięciu procentach z budżetu Powiatu Pabianickiego i pięćdziesięciu procentach Gminy Ksawerów.

Szkolna przy Zachodniej_4 Szkolna przy Zachodniej_3

wpis czytano 328 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.13 października 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony