Wiadomości z przedszkola

Jesienią przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie nie nudzą się. Dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”, a później z bliska poznawały jesień.

Akcja „Sprzątanie świata”

We wrześniu odbyło się ,,Sprzątanie świata’’. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały nauczycielki, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.
Przedszkolaki otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcji i dokładnie wykonały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Zabawy z Panią Jesienią

,,Jesienią, jesienią sady się rumienią…’’

Jesień to pora roku w czasie której nasze przedszkolaki poznają jej dary z ogródka, pola i lasu. Dowiadują się jak wyglądają, jak smakują, gdzie rosną i jakie mają wartości odżywcze różne warzywa i owoce. Przynoszą je do przedszkola. W ramach jesiennej tematyki odbywały się spacery w celu obserwacji pogody, wycieczki na ogródki działkowe oraz wycieczka do sadu. Przedszkolaki samodzielnie wykonały smaczna zdrową jesienną sałatkę jarzynową!!!

DSC00031 DSC00032 DSC00041 DSC00065 DSC00090 DSC00104 DSC00137

 

wpis czytano 298 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.22 października 2015

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony