Wiadomości z Gminnego Przedszkola

Dzień pluszowego misia, wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych, Jasełka, spotkanie z Mikołajem, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nie mają czasu się nudzić. Cały grudzień to świąteczne przygotowania, oczekiwanie na Mikołaja i Jasełka prezentowane dla szerokiej publiczmości w Gminnym Domu Kultury z Biblioteka oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie.

DSC00161 DSC00169 DSC00182 DSC00228

dav

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Gminne Przedszkole w Ksawerowie.

Przedszkolaki z grup: ,,Delfinki” i ,,Motylki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko bawiło się …MISIEM. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przedszkolnych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ,,Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE

W grudniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci pod hasłem ,,W świątecznym klimacie”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję udekorować bombkę w dowolny sposób, robiły gwiazdę, kartki świąteczne oraz choinki. Była to świetna zabawa oraz okazja do zrobienia ozdób na choinkę. Wszystkie ozdoby można było odnaleźć na KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM który znajdowała się w szatni przedszkolnej.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSPANIAŁYM RODZICOM ZA ZAKUP OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH. ZEBRANE PIENIĄŻKI ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA ZAKUP ZABAWEK DLA DZIECI.

JASEŁKA DLA PODOPIECZNYCH ŚDS

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły okres, na który długo czekają zarówno dorośli, jak i dzieci.

Wyjątkowość świąt nie wynika jedynie z atmosfery przygotowań świątecznych czy zapachu choinki, ale polega również na tym, że dzielimy się z miłością z potrzebującymi osobami.


Tradycją naszego przedszkola jest wystawienie jasełek dla podopiecznych ŚDS w Ksawerowie.
W grudniu nasze przedszkolaki nie tylko przekazały świąteczne życzenia, zaśpiewały kolędy oraz wręczyły własnoręcznie wykonane pierniki, lecz również dzieliły się ciepłem i miłością, by w oczach chorych zabłysnęła iskierka radości i umiliła czas oczekiwania na narodzenie Jezusa.
Poprzez takie spotkania uczymy dzieci nie tylko brać, ale przede wszystkim dawać innym ludziom radość, miłość oraz miłosierdzie.

JASEŁKA

Jezus przyszedł na ziemię po to, by czynić dobro wszystkim ludziom. Wskazywał na właściwe postępowanie wobec bliźniego, dobre uczynki, które prowadzą do zbawienia. Wartości te zawarte są w wielu baśniach i bajkach, które uczą, że dobro zawsze zwycięża nad złem.

Bóg ciągle na nowo szuka swojego Betlejem, rodzi się tam, gdzie dobro zwycięża zło” – to myśl przewodnia tegorocznych jasełek.

W grudniu przedszkolaki wystawiły swoje Jasełka w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Pani dyrektor Małgorzata Tokarczyk przywitała zaproszonych gości oraz złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Życzenia złożył również zaproszony na tę uroczystość Pan Adam Topolski wójt Gminy Ksawerów.

Tego dnia widzowie mogli przenieść się w czasy narodzin Jezusa w Betlejem a nawet przypomnieć sobie postać Adama i Ewy z raju. Stało się to w szczególności za sprawą małych aktorów. Dzieci starały się jak najpiękniej odegrać swoje role, wczuwały się w grane przez siebie postacie, były przejęte, ale jednocześnie cieszyły się z możliwości wystąpienia w tym wyjątkowym przedstawieniu.
Przedstawienie wywołało wśród widzów wiele pozytywnych uczuć i emocji, wzruszyło, zachwyciło oraz rozbawiło.

                      Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, tańce, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale 7 grudnia 2015 roku przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, a mianowicie Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez Świętego Mikołaja (zabawy ruchowe, konkursy, tańce). Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – wspaniałe zabawki i smakołyki! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

 

wpis czytano 278 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.19 stycznia 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony