Muzyczne sukcesy

Jezusowe Promyki z Parafii w Ksawerowie wyśpiewały I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie. Natomiast II miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył chór ze Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej w II Konkursowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego „Kolędujemy razem”.

Na początku stycznia Schola „Jezusowe Promyki” z Parafii w Ksawerowie wzięła udział w Koncercie Galowym XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jaworznie. Na Festiwalu zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do finału w Będzinie. Natomiast Paulina Suchcicka zdobyła drugie miejsce w kategorii solistów.

Schola powtórzyła sukces w połowie stycznia podczas finału  XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, na którym wśród ponad 200 wykonawców schola „Jezusowe Promyki” zajęła I miejsce. Koncert Galowy odbył się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Za zajęcie I miejsca Schola odebrał nagrodę ks. bp. Grzegorza Kaszaka, Ordynariusza diecezji sosnowieckiej.

Chór ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej rywalizował z zespołami z 87 szkół i placówek oświatowych z województwa łódzkiego. W przeglądzie uczestniczyło 917 osób – uczniów i nauczycieli województwa łódzkiego.  Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom wykonawców, bardzo ciekawe aranżacje, akompaniamenty na żywo, doskonałą emisję, dobór repertuaru do możliwości głosowych uczniów. Ilość nagrodzonych uczestników Przeglądu świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów przez nauczycieli, dyrygentów, instruktorów. Gratulujemy  laureatom uczennicom i uczniom z chóru  pięknego wykonania kolęd. Nauczycielowi muzyki panu Piotrowi Kilańskiemu gratulujemy oryginalnej, autorskiej aranżacji, wspaniałego akompaniamentu  i  przygotowania dzieci do występu.

wpis czytano 236 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.2 lutego 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony