Spotkanie Noworoczne z mieszkańcami

W dniu 3 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, już po raz czwarty z inicjatywy Wójta Gminy Ksawerów Pana Adama Topolskiego odbyło się Spotkanie Noworoczne z samotnymi, chorymi i niepełnosprawnymi mieszkańcami, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ksawerowie, w którym uczestniczyło 120 osób. Spotkanie uświetnili swoją obecnością m.in.: Wiceprzewodniczący Rady Gminy p. Maciej Bartos, Radni Gminy Ksawerów p. Wojciech Salamon i p. Bogumiła Szczepańska, p. Jarosław Pinder p.o. Sekretarza Gminy Ksawerów, sołtysi: p. Urszula Górczyńska i Elżbieta Mędrecka oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich.

Oficjalną część spotkania rozpoczęła p. Marzena Berner – Stefaniak, witając wszyskich przybyłych gości. Następnie Pan Wójt podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i złożył noworoczne życzenia, podkreślając fakt, jak ważne znaczenie mają tak uroczyste i wspólne spotkania w czynnym życiu społecznym mieszkańców naszej gminy.

W części artystycznej spotkania wystąpili najmłodsi mieszkańcy, a mianowicie dzieci z Gminnego Przedszkola na Widzewie, których występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu wszyscy goście zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, podczas którego nie zabrakło miłych wspomnień i ciepłych słów, a także wzruszającego występu instrumentalnego jednego z uczestników spotkania Pana Stanisława Sobonia, który grając na akordeonie znane utwory muzyki rozrywkowej zachęcał do wspólnego śpiewu . Były również podziękowania, które zostały złożone Panu Wójtowi przez Panią Sabinę Górecką w imieniu zebranych mieszkańców, za otwartość i pamięć o najbardziej potrzebujących mieszkańcach gminy.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zaproszeni otrzymali z rąk Wójta Gminy Ksawerów noworoczne upominki.

Noworoczne Spotkanie_1

Noworoczne Spotkanie_2

Noworoczne Spotkanie_3

Strony: 1 2

wpis czytano 195 razy
Wpis opublikowano przez: Rafał Kilańczyk, dn.4 lutego 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony