Zdrowa Rodzina-Zdrowa Gmina

Wójt Gminy Ksawerów i Dyrektor MEDiKSA zapraszają mieszkańców Gminy Ksawerów i pacjentów zadeklarowanych w MEDiKSA 21 maja 2016 roku w godz. 10.00 – 14.00 do MEDiKSA Ksawerów, ul. Jana Pawła II 27 na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach akcji ZDROWA RODZINA – ZDROWA GMINA

PROGRAM

CYTOLOGIA
Badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy NFZ – dla kobiet od 25 do 59 lat, które nie uczestniczyły w programie w ciągu ostatnich 36 miesięcy lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 miesięcy.

MAMMOGRAFIA (10.00- 16.00)
Badania w mammobusie przed MEDiKSA w ramach programu profilaktycznego NFZ – dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 m-cy nie uczestniczyły w programie. Badanie w ramach współpracy z SALVE MEDICA.

USG PIERSI
Badanie dla kobiet w wieku 40-50 lat. Finansowane przez Gminę Ksawerów.

USG TARCZYCY
Badanie bez ram wiekowych. Finansowane przez Gminę Ksawerów.

ECHO SERCA
Badanie dla osób powyżej 50 r. ż. z rozpoznanym nadciśnieniem tętniczym. Badanie finansowane przez Gminę Ksawerów, wykonywane w ramach współpracy z Centrum Opieki Zdrowotnej ORKAN – MED (dla osób, które nie zostały przebadane w ramach poprzednich akcji ).

TESTY antygenu swoistego prostaty (PSA)
Szybki test z kropli krwi wykrywający antygen raka prostaty, dla mężczyzn od 50 roku życia. Testy finansowane przez Gminę Ksawerów.

NAUKA BADANIA PIERSI NA FANTOMIE
Nauka samokontroli piersi na fantomie dla wszystkich chętnych kobiet. Fantom zakupiony przez Gminę Ksawerów.

KOLONOSKOPIA
Kwalifikacja i wystawianie ankiet do badań kolonoskopowych w ramach programu profilaktycznego Ministerstwa Zdrowia. Osoby od 50 – 65 lat, które nie mają objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego, osoby od 40 – 65 lat z obciążeniem genetycznym, tj. które mają co najmniej jednego krewnego 1. stopnia, u którego rozpoznano rak jelita grubego. Nie kwalifikowane są osoby, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu 10 ostatnich lat.

POMIAR CIŚNIENIA TĘTNICZEGO
Dla wszystkich chętnych osób.

POMIAR GLUKOZY z palca
Dla wszystkich chętnych osób.

PROFILAKTYKA CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA
Kwalifikacja i skierowania na badania w ramach CHUK. Program finansowany przez NFZ, adresowany jest do osób będących w 35, 40, 45, 50 i 55 roku życia, u których nie została dotychczas zdiagnozowana choroba układu krążenia i cukrzyca, które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu (także u innych świadczeniodawców ).

PROFILAKTYCZNE ŚWIADCZENIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Instruktaż w zakresie higieny jamy ustnej, ocena stanu uzębienia, profilaktyka fluorkowa, profilaktyka ortodontyczna. Świadczenia dotyczą wszystkich dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

ZAPRASZAMY!!!

wpis czytano 196 razy
Wpis opublikowano przez: Aleksandra Bartold, dn.16 maja 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony