Finał akcji Zdrowa Rodzina-Zdrowa Gmina

21 maja 2016 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w MEDiKSA w Ksawerowie przy ul. Jana Pawła II 27 odbyła się VI edycja bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji ,,ZDROWA RODZINA-ZDROWA GMINA”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Celem akcji było zachęcanie po raz kolejny mieszkańców gminy do zgłaszania się na badania mające przede wszystkim na celu wczesne wykrycie raka piersi, raka szyjki macicy, cukrzycy i chorób układu krążenia. Mammografia, cytologia, testy PSA (antygen swoisty prostaty) to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia. Wykonane w tym dniu badania sfinansowała przede wszystkim Gmina Ksawerów, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz MEDiKSA ze środków własnych. Ogółem w tym dniu wykonano 169 różnych badań profilaktycznych, w tym:
– USG serca
– Mammografia
– USG piersi
– USG tarczycy
– Cytologia
– Testy PSA
– Kwalifikacja do kolonoskopii

Ponadto panie skorzystały z oferowanej tego dnia nauki samobadania piersi. Instruktaż prowadziła położna środowiskowa na zakupionym przez Gminę Ksawerów fantomie piersi. Tego dnia wykonywano także:
– Pomiary ciśnienia tętniczego
– Pomiary glukozy
– Profilaktykę chorób układu krążenia
– Profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18 r. ż. m.in. ocenę stanu uzębienia, profilaktykę fluorkowa, profilaktykę ortodontyczną, instruktaż w zakresie higieny jamy ustnej.

Dziękujemy Firmom ORKAN MED i Diagnostyka USG-RTG Ewa Karska – Kulpińska za udział w akcji oraz wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie. Zapraszamy na kolejną edycję we wrześniu.

CIMG5647

Strony: 1 2 3

wpis czytano 327 razy
Wpis opublikowano przez: Aleksandra Bartold, dn.25 maja 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony