Ksawerów kolejny raz z medalem

W maju Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie wzięli udział w cyklicznej imprezie sportowej tj. IX Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Ziemia Łódzka 2016”, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Celem olimpiady jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, poznanie swoich możliwości, zmierzenie się z innymi, a przede wszystkim budowanie pozytywnej samooceny i przełamywanie stereotypów dotyczących niepełnosprawności.
Zawody odbyły się w 19.05.2016 r. na terenie kompleksu boisk Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi. Do udziału w tegorocznej edycji Olimpiady zgłosiło się 58 Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w rywalizacji sportowej uczestniczyło 566 zawodników, w tym 17 poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 191 opiekunów i 25 niepełnosprawnych wolontariuszy.

Po raz kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy w Ksawerowie może pochwalić się sukcesem. W tym roku srebrny medal zdobył Łukasz Wojtczak w dyscyplinie: pchnięcie kulą. Ponadto w zawodach udział wzięli: Sławomir Marchewczyński – pchnięcie kulą, Tomasz Juśkiewicz – rzut piłką lekarską, Mirosław Świątek – skok w dal, bieg na 50 m, Wiesława Kardas – rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, Danuta Pietrzak – pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową.
Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie Pani Ewa Szulbowska wraz z personelem składa podziękowania za wysiłek włożony w sukces zarówno uczestnikom Olimpiady jak i przygotowującej ich trenerce Pani Katarzynie Wlaźlak.
Z wielką satysfakcją czekamy do następnego roku i kolejnych medali.

uczestnicy

wpis czytano 233 razy
Wpis opublikowano przez: Aleksandra Bartold, dn.1 czerwca 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony