Piknik rodzinny w Sołectwie Nowa Gadka

W dniu 11 czerwca 2016 r. na terenie Placu Zabaw przy ul. Łącznej w Nowej Gadce odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Gadki.

W Pikniku udział wzięli bardzo licznie mieszkańcy Nowej Gadki, Starej Gadki oraz mieszkańcy Ksawerowa. Na Pikniku gościli także p.o. Burmistrz Miasta Rzgowa Pan Wojciech Skibiński, Wójt Gminy Ksawerów Pan Adam Topolski, Proboszcz parafii pw. NMPNP w Woli Zaradzyńskiej ks. Kanonik Grzegorz Adamek, członkinie KGW z Woli Zaradzyńskiej z przewodniczącą Mirosławą Krawczyk, KGW z Ksawerowa z Przewodniczącą Elżbietą Szczęśniak oraz KGW z Starej Gadki z Przewodniczącą Panią Zofią Gruszką. Podczas imprezy rozegrano wiele zabaw i konkursów, między innymi o tytuł Najsłodszej Babki z Nowej Gadki, który za swój wypiek zdobyła Pani Anna Skoneczna, także liczne konkursy plastyczne oraz zręcznościowe, a nagrody wręczali zaproszeni goście oraz Przewodnicząca KGW w Nowej Gadce Pani Beata Ścibór wraz z sołtysem Nowej Gadki Panem Robertem Dałkiem.

p.o. Burmistrz Miasta Rzgowa Wojciech Skibiński z Wójtem Gminy Ksawerów Adamem Topolskim

p.o. Burmistrz Miasta Rzgowa Wojciech Skibiński z Wójtem Gminy Ksawerów Adamem Topolskim

Podczas Pikniku wystąpiła Orkiestra Dęta z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie prowadzona przez Pana Marka Smudę, a mieszkaniec Nowej Gadki Pan Grzegorz Kuśmierek z synem Szymonem w ponadgodzinnym koncercie zaprezentowali największe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej we własnych aranżacjach na saksofon i keyboard

Ponadto uczestnikom Pikniku zaprezentowali się członkowie Stowarzyszenia Signum Polonicum, którzy ubrani w przepiękne tradycyjne staropolskie żupany zaprezentowali ćwiczenia oraz walkę szablami. Pokaz prowadzony był przez Pana Piotra Nowaka

O godzinie 20:00 rozpoczął się koncert zespołu RZK Sound – zwycięzcy Przeglądu Kapeli Studenckich podczas Juwenaliów Politechniki Łódzkiej, którego członkowie są również związani z Nową Gadką.

Dla dzieci zorganizowano plener malarski oraz otwarto galerię „Żabki na sznurki” w której można było prezentować wykonane prace. Była możliwość malowania buzi w fantastyczne wzory i motywy, a także puszczanie wielkich, kolorowych baniek.

Strony: 1 2

wpis czytano 304 razy
Wpis opublikowano przez: Aleksandra Bartold, dn.11 czerwca 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony