Wiadomości z Gimnazjum w Ksawerowie

Poniżej zamieszczamy wiadomości otrzymane z Gimnazjum w Ksawerowie.

16.05.2016 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Czytam, więc jestem” zorganizowany przez panie Agnieszkę Figiel i Katarzynę Wołosz z Gimnazjum w Ksawerowie. Celem konkursu było rozwijanie pasji czytelniczej gimnazjalistów, uwrażliwianie na piękno słowa pisanego oraz promocja dobrej książki. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie lokaty: II miejsce – Jan Sajdak, III miejsce – Zuzanna Janus.

W ramach orientacji zawodowej w dniu 25.05.2016 r. uczniowie Gimnazjum w Ksawerowie uczestniczyli w Pikniku Zawodów w ZSCKR w Widzewie.
Gimnazjaliści zostali oprowadzeni przez uczniów technikum architektury krajobrazu po szkole i obiektach wchodzących w skład zespołu szkół. Zwiedzili internat wraz ze stołówką, wpisali się do pamiątkowej księgi gości. Następnie odwiedzili warsztaty szkolne, gdzie uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa zaprezentowali maszyny rolnicze oraz samochody wykorzystywane do nauki jazdy. Uczennice klasy 3b podjęły próbę jazdy ciągnikiem pod kierunkiem instruktora. W budynku szkoły obejrzeli pracownie lekcyjne i wysłuchali prezentacji omawiającej strukturę szkoły i osiągnięcia uczniów zespołu.
Najwięcej atrakcji czekało młodzież na boisku szkolnym. Zaprezentowane zostały stoiska związane z zawodami: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz. Gimnazjaliści wzięli udział w degustacji wyrobów uczniów szkół gastronomicznych, w krótkim kursie pierwszej pomocy oraz obejrzeli wystawę prac autorstwa uczniów technikum architektury krajobrazu: rysunków, projektów z zajęć lekcyjnych, projektów konkursowych, bukietów kwiatowych. Sportowcy uczestniczyli w turnieju piłki nożnej.
Szkoła wywarła na młodzieży bardzo dobre wrażenie i na pewno wielu gimnazjalistów w przyszłości będzie chciało uczyć się w ZSCKR.

W maju Katarzyna Kopania zajęła III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XVIII edycji Konkursu plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

13.06.2016 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy „Omnibus”. I miejsce zajęła Magdalena Kopania, II – Alicja Olejnik i Łukasz Hurt, III – Oliwia Pawełoszek. Konkurs zorganizowały panie Agnieszka Figiel i Maria Szaszkiewicz.

14.06.2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobroniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Wiosenne impresje” oraz wernisaż prac wszystkich uczestników konkursu. W kategorii gimnazjów – II miejsce w powiecie zajęła Natalia Wójcik, uczennica Gimnazjum w Ksawerowie. Jej opiekunem była pani Agnieszka Jabłońska.

wiosenne impresje

14.06.2016 r. kolejny raz odbył się Rajd Ekologiczno – Prozdrowotny, który jest formą podsumowania edukacji ekologicznej i prozdrowotnej realizowanej w naszej szkole.
W rajdzie wzięły udział klasy II gimnazjum. Uczniowie, pokonując wyznaczoną trasę w Lesie Miejskim w Pabianicach, odpowiadali na pytania z zakresu ekologii i ochrony zdrowia. Najlepszą w tej rywalizacji okazała się klasa II b, której serdecznie gratulujemy. Rajd zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Sponsorami imprezy był Urząd Gminy w Ksawerowie oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum w Ksawerowie, którzy ufundowali przejazd uczniów na miejsce rozpoczęcia rajdu oraz zaopatrzenie na ognisko. Dziękujemy.
Organizatorami rajdu były panie M. Szafrańska i J. Kaczmarek.

rajd

wpis czytano 204 razy
Wpis opublikowano przez: Aleksandra Bartold, dn.28 czerwca 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony