Goście z Francji

herb-breuil-le-secW dniach 20-23 października br. na terenie Gminy Ksawerów podejmowaliśmy delegację z partnerskiej gminy Breuil-le-Sec. Wśród delegatów gościliśmy 9 chłopców i ich 5 opiekunów.
W dniu 21 października chłopcy uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego z okazji XX- lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego „Atlas”, a po meczach zostali zaproszeni na program artystyczny w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Ksawerowie.

Następnie mimo dżdżystej pogody przespacerowaliśmy do Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Tam na Francuzów czekali uczestnicy zajęć z przygotowanymi animacjami.

Na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy turnieju oraz animacji, a także uczniowie szkół zostali zaproszeni na poczęstunek i dyskotekę w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich zgromadzonych był pokaz wozów bojowych oraz konkurencje przygotowane przez druhów z OSP.

W dniu 22 października ponownie gościliśmy na terenie Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. Tym razem odbyła się mini olimpiada trzech drużyn. Po zawodach udaliśmy się na zwiedzanie Łodzi.

Fotorelacja: 

dsc03766

dsc_8973

dsc03822

Strony: 1 2 3

wpis czytano 349 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.28 października 2016

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony