Inwestycje i remonty

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Jana Pawła II. –Starostwo powiatowe ogłosiło przetarg. Oferty będą składane do połowy marca. Jeszcze nie wiemy kiedy rozpoczną się prace, ale od 1 kwietnia powinniśmy zobaczyć drogowców ze sprzętem na ul. Jana Pawła II -mówi M. Rzepkowski, odpowiedzialny za drogi w gminie.

Przebudowa ul. Jana Pawła będzie prowadzona z Narodowego Programu Dróg Lokalnych. W ramach programu są finansowane inwestycje na drogach powiatowy i gminnych, 30 proc inwestycji pokrywa Skarb Państwa, a 70 procent samorządy. W przypadku ul. Jana Pawła te 70 proc. inwestycji, które zostają po stronie finansowania przez samorządy podzielą się na dwie połowy. Drogę sfinansują po 35 proc. powiat pabianicki i gmina Ksawerów.

Zima „odpuszcza”, wkrótce, jeśli tylko pogoda pozwoli rozpoczną się prace remontowe na drogach. –Tłuczniem, szlaką, gruzem będziemy uzupełniać nawierzchnie na wszystkich drogach gruntowych. Drogi będą też po zimie wyrównywane równiarką, ale zanim wpuścimy na nie sprzęt musimy trochę poczekać aż opadnie woda. Natomiast nawierzchnie bitumiczne będą uzupełniane tzw. asfaltem na zimno. W pierwszej kolejności będą to ulice: Zachodnia, Cicha, Tymiankowa i Spółdzielcza. – mówi M. Rzepkowski kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Gminy.

 

 

wpis czytano 154 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.9 marca 2012

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony