Wielkanocne propozycje

W pierwszą wiosenną sobotę spotkały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszeni goście. Po raz kolejny zaprezentowane zostały stoły wielkanocne. W imprezie wzięły udział gospodynie z Kół Gospodyń z gminy Ksawerów i gminy Pabianice. Przygotowano 11 stołów wielkanocnych na których można było podziwiać świąteczne dekoracje, wielkanocne potrawy i pomysłowość gospodyń. Wśród kół z terenu gminy prezentowały się KGW z Ksawerowa, KGW z Woli Zaradzyńskiej, KGW z Nowej Gadki

Wśród zaproszonych gości byli wójtowie Adam Topolski wójt Gminy Ksawerów oraz  Henryk Gajda wójt gminy Pabianice, a także Przewodnicząca Rady Maria Wróbel, prezes Stowarzyszenia Ksawerów „Dotyk Dobra” Wojciech Jędraszek. Gościli także księża proboszczowie: z parafii w Ksawerowie ksiądz Stanisław Bracha oraz parafii w Woli Zaradzyńskiej ksiądz Grzegorz Adamek z księdzem wikarym Marcinem Kacprzakiem.

Pokaz stołów wielkanocnych odbywa się od kilku lat. Co roku przygotowują go panie z innego Koła Gospodyń Wiejskich. W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich z Ksawerowa po raz pierwszy gościło pozostałe Koła. Przygotowanie pokazu stało się możliwe między innymi dzięki nowej sali w Ośrodku Charytatywnym. – Goście byli zauroczeni salą, w której mogliśmy się spotkać.  Każde Koło starało się wypaść jak najlepiej. W sumie gościliśmy około 90 osób – mówi Elżbieta Szczęśniak, przewodnicząca KGW z Ksawerowa.

Wśród prezentowanych potraw szczególne zainteresowanie wzbudziły pieczone grzybki, kogutki i baranki. Specjalistką od tych wielkanocnych wypieków jest pani Monika Figurska z KGW w Ksawerowie. Wiosenną, wielkanocną atmosferę przywołały dekoracje z zielonego owsa i niepowtarzalne jajka wielkanocne wykonane techniką origami.

 

 

wpis czytano 299 razy
Wpis opublikowano przez: Kamila Karcz, dn.26 marca 2012

- kliknij aby powrócić do poprzedniej strony